present

Apetito slopinimas. Kodėl to nereikia?

Lap 20, 2020 | BLOG

“Kasdienės mūsų duonos” autorė savo Instagram paskyroje kalbėjo apie kritiką, kurią Instagram platformose gauna atviresnės moterys, ir kaip šito pasekoje turinys tampa bespalvis, vis bijoma išsakyti ką galvojame. Nors mes dar visai mažiukai, aš taip pat jaučiuosi atsargi leisdama turinį Daily Spoon vardu. Kartais net per daug. Tai darau apsaugodama save tyrimais, knygomis ir kitais šaltiniais.

Tačiau viena tema noriu tiesiog pasiremti savo ir daugelio man pažįstamų moterų patirtimi. Apetito slopinimas. Prieš metus atkreipiau dėmesį, kad detoksikacinės arbatos, apetitą slopinančios tabletės ar greitus rezultatus žadantys papildai, vis dar susilaukia tiek nepelnyto dėmesio. Na, ir man tiesiog buvo liūdna, ypač žinant, kokią įtaką tokio tipo reklamos daro jaunoms moterims.

Kodėl reikėtų slopinti apetitą? Nebent turite ligą, kuri reikalautų tai daryti, kitų aš tiesiog nežinau..

Kodėl nereikėtų slopinti savo apetito? Mūsų kūnas yra puikus pašnekovas, jei tik jo pasiklausysime. Išsausėjusi oda, alkis, pilvo pūtimas ar energijos trūkumas yra signalai, kad mūsų kūnui kažko reikia arba nereikia. Dažnu atveju, šias problemas galima išspręsti pilnaverčio maisto pagalba.

Vien mano žodžiu pasitikėti tikrai nereikėtų, tačiau galiu rekomenduoti nuostabų šaltinį – Daktaro M. Greger “How not to die” knygą, kurioje ypač išsamiai aprašoma kaip širdies smūgio, diabeto, skirtingo tipo onkologinių susirgimų ar neurologinių ligų rizikos krenta daugiau nei per pusę, praktikuojant visapusišką mitybą – daugiau daržovių, vaisių ir pilno grūdo produktų, mažiau mėsos. Viskas ganėtinai paprasta, tačiau mes vis dar ieškome tos stebuklingos piliulės. 

Šiuo įrašu noriu dar kartelį pabrėžti, kad svarbu ne kiek valgome, bet kokius produktus pasirenkame. Valgykime maistingą ir pilnavertį maistą , o savo didesniu apetitu daržovėms ir vaisiams, tiesiog džiaukimės.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS
  Krepšelis
  Krepšelis dar tuščias.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.