Imuniteto stiprinimas maistu: ar tai įmanoma? | Daily Spoon

Imuniteto stiprinimas maistu: ar tai įmanoma?

Spa 27, 2021

Besibaigiantys vasaros saulės spinduliai greitai bus pakeisti rudeniška vėsa ir lietingais vakarais. Artėjantis ruduo atneša ne tik gražius gamtos pokyčius, bet neišvengiamą ligų sezoną, todėl ypač svarbu stiprinti savo imunitetą. Kaip galime sau padėti natūraliais būdais? Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime produktus, padedančius sustiprinti savo imuninę sistemą.

Kokios maisto medžiagos prisideda prie imuniteto stiprinimo?

 

Renkantis maisto produktus svarbu atkreipti dėmesį į jų maistinių medžiagų sudėtį. Rinkitės produktus, kuriuose yra vitamino C, D, E ir tokių mineralų kaip cinkas, selenas, geležis. Išvardintieji vitaminai ir mineralai turi tiesioginį ryšį su imuniteto ląstelėmis, kurios kovoja su bakterijomis ir infekcijomis ( B ir T limfocitai, fagocitai, makrofagai), prisideda prie šių ląstelių susiformavimo bei stabdo bakterijų ir kitų patogenų augimą organizme.

Top 5 maisto produktai, stiprinantys imuninę sistemą

 

Uogos

Uogose gausu skaidulų, antioksidantų ir taip pat vitamino C. Skaidulos yra svarbios virškinimo trakte esančiai mikrobiotai. Mikrobiota išskaido skaidulas į trumpagradinines riebalų rūgštis, kurios stimuliuoja imuniteto ląstelių veiklą. Tiesioginė uogų nauda yra gaunama iš maistinės vertės – vitamino C ir antioksidantų. Mokslinių tyrimų duomenimis, vitaminas C prisideda prie imuniteto stiprinimo – askorbo rūgštis skatina limfocitų ir fagocitų gamybą, kurie apsaugo kūną nuo infekcinių ligų ir kovoja su bakterijomis, patekusiomis į organizmą. Rekomenduojamos uogos – mėlynės, šilauogės, vyšnios, trešnės.

Brokoliai

Nors tai retai girdima, tačiau brokolis priklauso supermaisto kategorijai. Viename brokolyje yra net 169 procentų vitamino C paros rekomenduojamos normos, taip pat jame yra vitamino A ir E, kalcio, kalio, geležies mineralų. Vitaminai C ir E atlieka antioksidacinę funkciją, geležies mineralas yra itin svarbus imuninių ląstelių susiformavimui ir jų funkcionavimui kovojant su bakterijomis. Be to, brokoliai turi palyginus nemažai skaidulinių medžiagų, kurios maitina mikrobiotą ir taip skatina imuninę veiklą.

Imbieras

Pagrindinis imbiero šaknies komponentas yra gingerolis, kuris mažina organizme laisvuosius radikalus ir taip saugo organizmą nuo oksidacinio streso. Oksidacinio streso „paleisti” laisvieji radikalai neigiamai veikia organizmo ląstelių struktūrą – pažeidžia membranų lipidų sluoksnį ir baltymų struktūrą, todėl sutrinka medžiagų apykaita ir į organizmą lengviau prasiskverbia bakterijos. Imbiere esantys antioksidantai netralizuoja laisvuosius radikalus ir taip apsaugo imuninę sistemą. Taip pat imbiero veikliosios medžiagos gali padėti prislopinti jau į organizmą patekusių bakterijų augimą.

Ciberžolė

Šis prieskonis taip pat turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Pastarųjų dviejų dešimtmečių tyrimai rodo, jog ciberžolėje esanti veiklioji medžiaga kurkuminas prisideda prie T, B limfocitų, neutrofilų ir makrofagų – imuniteto sistemos ląstelių aktyvavimo. Ciberžolė gausi imuniteto stiprinimui reikalingų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai C ir D bei geležies, kalcio, magnio mineralų.

Reishi grybai

Vienas dažniausiai minimas šio produkto privalumas yra imuninės sistemos suaktyvinimas. Tyrimuose pastebėta, kad reguliarus reishi miltelių naudojimas gali paskatinti baltųjų kraujo kūnelių (limfocitų) gamybą, o šios ląstelės yra atsakingos už apsaugą nuo įvairių virusų bei bakterijų. Atlikti tyrimai su virusais, kurie sukelia pūslelinę bei A tipo gripą, pastebėjo, kad šiuose grybuose esantys aktyvūs ingredientai pasižymėjo antivirusinėmis savybėmis.

Pagalba iš Daily Spoon fronto

Daily Spoon rūpinasi jūsų sveikata – mūsų mišinuke Immunitetui yra net 3 paminėtieji supermaisto produktai, stiprinantys bei aktyvuojantys imuninę sistemą: ciberžolė, imbieras ir reishi grybai. Antioksidacinėmis savybėmis pasižymintys ingredientai mažina oksidacinio streso poveikį, kuris silpnina organizmo imuninę veiklą, ir aktyvina imuniteto ląstelių veiklą.