present

Energijos suteikianys maca milteliai

Geg 28, 2020 | BLOG

Laukiau, kol galėsiu prisėsti prie šio straipsnio dėl dviejų priežasčių. Pirma, Maca milteliai yra vieni mano mėgstamiausių dėl savo teikiamų savybių ir dėl švelnaus, medų primenančio skonio. Antra, tai dar ganėtinai naujas atradimas ir man, todėl norėjau pasidomėti daugiau ir pasidalinti šia informacija su jumis.

Maca milteliai yra gaminami iš peruvinės pipirnės šaknies, kurios kilmės šalis yra Peru ir Bolivija. Nors ši daržovė yra užsitarnavusi reputaciją, kad gali didinti lytinį potraukį ar net vaisingumą, vis populiarėjant jos naudojimui, pastebėta, kad ji turi ir energiją bei nuotaiką stimuliuojančių savybių. Žvelgiant į maca miltelių maistinę vertę, juose daug vitamino C ir vario.

Suteikia energijos 

Vis dažniau kalbama apie Maca poveikį mūsų energijai bei ištvermei. Tyrimai pastebėjo, kad Maca milteliai gali suteikti mums energijos, o vienas tyrimas patvirtino, kad naudojant Maca ekstraktą porą savaičių, vyrų atletų rezultatai buvo geresni, nei anksčiau. 

Gerina nuotaiką

Kita žinoma Maca miltelių savybė – jie gali pagerinti mūsų nuotaiką. Viena iš priežasčių yra flavonoidai, kurie yra siejami su nuotaikos gerinimu mūsų organizme. Tai pastebėta ir keliuose tyrimuose, kuriuose buvo tiriamos pomenopauzinį stresą ar depresiją patirančios moterys. Dar vienas mano rastas tyrimas pastebėjo, kad maca milteliai gali padėti mažinant menopauzės simptomus.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS

Gali gerinti atmintį ir smegenų veiklą

Įdomūs rasti tyrimai pastebėjo, kad maca milteliai gali gerinti mūsų smegenų veiklą ir lavinti atmintį, nors kol kas šie tyrimai buvo atlikti tik su gyvūnais. Tačiau įdomu tai, kad Peru, Maca buvo reguliariai naudojama norint pagerinti vaikų rezultatus mokykloje.

Maca gali didinti lytinį potraukį

Na, dažniausiai minimas šio supermaisto privalumas yra tas, kad jis gali didinti libido. Jau keli tyrimai pastebėjo, kad reguliarus Maca miltelių vartojimas gali padidinti seksualinį potraukį. Daugiau rastų tyrimų fokusavosi į vyrų lytinį potraukį, tačiau tyrimas su menopauzę patyrusiomis moterimis taip pat pastebėjo pokyčius šioje srityje.

Kaip naudoti?

Rekomenduojama dienos dozė yra 1-2 šaukšteliai. Kadangi macos milteliai yra skanaus, medaus dulkes primenančio skonio, juos lengva visur įtraukti. Aš juos dažniausiai naudoju kokteiliuose kaip papildomą saldumą, tačiau jie taip pat paskanina košes ar jogurtus. 

Šaltiniai: 

 Anti-fatigue Activity of Polysaccharide Fractions From Lepidium Meyenii Walp. (Maca)  

Supplementation of standardized lipid-soluble extract from maca (Lepidium meyenii) increases swimming endurance capacity in rats 

A Pilot Investigation Into the Effect of Maca Supplementation on Physical Activity and Sexual Desire in Sportsmen

Beneficial Effects of Lepidium Meyenii (Maca) on Psychological Symptoms and Measures of Sexual Dysfunction in Postmenopausal Women Are Not Related to Estrogen or Androgen Content 

Maca Reduces Blood Pressure and Depression, in a Pilot Study in Postmenopausal Women

Hormone-Balancing Effect of Pre-Gelatinized Organic Maca (Lepidium peruvianum Chacon)

Ethnobiology and Ethnopharmacology of Lepidium Meyenii (Maca), a Plant From the Peruvian Highlands

Photoprotection Against the UVB-induced Oxidative Stress and Epidermal Damage in Mice Using Leaves of Three Different Varieties of Lepidium Meyenii (Maca)

A review study on medicinal plants used in the treatment of learning and memory impairments

Preservation of Cognitive Function by Lepidium Meyenii (Maca) Is Associated With Improvement of Mitochondrial Activity and Upregulation of Autophagy-Related Proteins in Middle-Aged Mouse Cortex

Ethnobiology and Ethnopharmacology of Lepidium Meyenii (Maca), a Plant From the Peruvian Highlands

Dose-response Effect of Black Maca (Lepidium Meyenii) in Mice With Memory Impairment Induced by Ethano

Effect of Lepidium Meyenii (MACA) on Sexual Desire and Its Absent Relationship With Serum Testosterone Levels in Adult Healthy Men

Maca (L. Meyenii) for Improving Sexual Function: A Systematic Review

  Krepšelis
  Krepšelis dar tuščias.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.