present

Mėlynių ir bruknių nauda mūsų odai

Bir 1, 2020 | BLOG

Kurdami Daily Spoon mišinuką odai ir ieškodami produktų, kurie puosėlėtų mūsų odą iš vidaus, du ingredientai man paliko didelį įspūdį – mėlynės ir bruknės. Buvau nustebusi, kaip anksčiau neįvertinau šių uogų naudos mūsų odos sveikatai. Taigi, šiandien visus nuopelnus norėsiu suteikti būtent joms ir pateikti kelis patarimus, kaip galime jų naudoti daugiau.

Mėlynių nauda mūsų odos sveikatai

Pradėkime nuo odos apsaugos. Mėlynės yra vienas geriausių antioksidantų šaltinių lyginant su kitais vaisiais ir daržovėmis. Dėl gausaus flavanoidų kiekio, jos pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis, kadangi  apsaugo odą nuo išorinių poveikių, kaip oro tarša, saulės spinduliai ir kitos cheminės medžiagos. 

Tyrimai pastebėjo, kad dėl gausaus antioksidantų kiekio, mėlynės taip pat sumažina DNR pažeidimus, ko pasekoje padeda sulėtinti senėjimo procesus.

Kalbant apie odos senėjimą, mėlynių sudėtyje taip pat galima rasti kvercetino, kuris naudingas ne tik uždegiminių procesų mažinimui, bet gali ir teigiamai veikti mūsų odą nuo senėjimo bei apsaugoti nuo UV spindulių žalos. 

Mėlynės taip pat padeda sumažinti uždegiminius procesus mūsų odoje. Tai yra ypač naudinga jei mus kamuoja tokios odos ligos kaip aknė, psoriazė, egzema ar dermatitas. 

O kaip odą lepiną bruknės?

Bruknės turi panašių odą apsaugančių savybių kaip ir mėlynės. Jų sudėtyje taip pat galima rasti kvarcetino, kuris gali apsaugoti mūsų odą nuo senėjimo ir saulės žalos odai. Bruknės taip pat turi ir priešuždegiminį ir antibakterinį poveikį mūsų odai, o tai gali padėti jei jus kamuoja aknė. 

Tyrimas, kurio metu buvo nagrinėjamos bruknių priešuždegiminės savybės, pastebėjo, kad reguliarus jų vartojimas gali padėti regeneruoti odą ir taip teigiamai veikti žaizdų gijimą bei sustabdyti odos senėjimo procesus. 

Vienas tyrimas taip pat pastebėjo, kad po 12 savaičių reguliaraus bruknių vartojimo, odos būklė matomai pagerėjo. Tyrimas nustatė, kad dėl bruknių vartojimo oda tapo storesnė ir elastingesnė, o to pasekoje sumažėjo ir raukšlių matomumas. 

Svarbu paminėti, kad bruknės yra vitaminų A ir C šaltinis, kurie dėl savo savybių yra svarbūs odos sveikatai palaikyti.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS

Kaip įtraukti daugiau šių uogų į savo racioną?

Mėlynes šiltuoju sezonu rasti nesunku, o ir įtraukti į mitybą galima įvairiais būdais. Galime naudoti jas kokteiliuose, košėse, desertuose ar tiesiog valgyti vienas. Tačiau šaltuoju metu, jų rasti gali būti šiek tiek sunkiau, todėl tuomet aš naudoju liofilizuotų mėlynių miltelius. Man labai patinka šis būdas, kadangi tuomet uogos nespėja sugesti, o man tai dažnai nutinka ir tuomet būna liūdna net tik dėl jų išmetimo, bet ir išleistų pinigėlių. Taip pat, liofilizuoti produktai išlaiko uogų maistinę vertę ir 10 gramų miltelių, atstoja net 100 gramų uogų. 

Tą patį darau ir su bruknėmis. Jas į savo mitybą įtraukiu nebent tam tikruose patiekaluose, kur jų reikia receptui, tačiau kasdieninėje rutinoje taip pat naudoju miltelius ir juos dedu į kokteilius. 

Jei yra pasirinkimas, šviežios uogos tikrai yra geresnė išeitis, tačiau kartais man patinka pasirinkti ir praktišką variantą, kad šios uogos būtų lengviau pasiekiamos.

  Krepšelis
  Your cart is empty

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.