present

Skaisti oda ir vitaminai jai

Lap 20, 2020 | BLOG

Nors papildų odai yra skirtingų ir vis kažkur nugirstame, jog vitaminas C yra ypač svarbus odos sveikatai, tačiau noriu šiek tiek plačiau apžvelgti, kaip skirtingi vitaminai ir antioksidantai gali gerinti mūsų odos būklę.

Antioksidantai

Antioksidantai apsaugo mūsų odą nuo oksidacinio streso kaip UV spinduliai, oro tarša ar mūsų pačių kūno sukelti procesai. 

Oksidacinio streso metu antioksidantai apsaugo mus nuo laisvųjų radikalų, kurie sukelia uždegiminius procesus, pažeidžia mūsų DNR ląsteles ir pagreitina senėjimo procesus tiek mūsų kūne, tiek odoje. Šaltiniai: vaisiai, daržovės, ypač gausu uogose, matcha arbata, riešutai, avokadai ir Daily Spoon sveikai odai mišinukas.

Vitaminas A

Tai stiprus antioksidantas, kuris taip pat apsaugo mūsų odą nuo laisvųjų radikalų ir skatina naujų ląstelių atsistatymą mūsų odoje. Šis vitaminas taip pat dažnai naudojamas norint sumažinti aknės ir enzemos požymius. Šaltiniai: morkos, saldžiosios bulvės, kiaušinio trynys.

Cinkas

Cinkas yra vienas dažniausiai naudojamų papildomų odos sveikatai, kadangi jis padeda mažinti uždegiminius procesus mūsų odoje. Tai jis daro kontroliuodamas odos aliejaus gamybą ir balansuodamas hormonus. Šaltiniai: austrės, raudona mėsa, pupelės, moliūgų sėklos ir vištiena.

Selenas

Stiprus antioksidantas, kuris padeda išlaikyti odos elastingumą, kadangi padeda išlaikyti kolageną mūsų odoje. Šis vitaminas padeda geriau pasisavinti vitaminą E, kuris taip pat svarbus odos sveikatai. Šaltiniai: tunas, sardinės, braziliški riešutai, vištiena, pilno grūdo produktai ir pupelės.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS

Vitaminas B3 (Niacinas)

Niacinas padeda odai išlikti minkštai ir skaisčiai. Šis vitaminas padeda ląstelių metabolizmui, toksinų iš organizmo šalinimui ir cholesterolio sintezei. Jo trūkumas gali pasireikšti išberta oda arba dermatito požymiais. Šaltiniai: jautiena, vištiena, kalakutiena, mielės, tunas, lašiša, žalumynai, grybai, žirneliai, avokadas.

B7 (Biotinas)

Biotinas apsaugo odos ląsteles nuo vandens netekimo ir reguliuoja riebiųjų rūgščių metabolizmą. B7 vitamino trūkumas gali pasireikšti plaukų slinkimu, lūžtančiais nagais, sausa oda ar nuovargiu. Šaltiniai: jautiena, kiaušinio tryniai, lašiša, avokadai, graikiniai riešutai, pilno grūdo produktai.

Vitaminas C

Šis vitaminas yra svarbus kolageno gamybai, žaizdelių gijimui ir švytinčiai odai. Kaip ir daugelis vitaminų, šis taip pat apsaugo mūsų odą nuo laisvųjų radikalų. Be to, vitaminas C stiprina ir mūsų imunitetą ir padeda išvengti tokių odos ligų kaip herpis. Šaltiniai: kiviai, pomidorai, paprika, žalumynai, tamsios žalios salotos ir citrusiniai vaisiai.

Vitaminas D

Šis vitaminas pagaminamas, kai mūsų oda gauna saulės spindulių. Tačiau rudens ir žiemos metu, rekomenduojama saulės spindulius pakeisti į vitamino D papildus, kadangi jis yra svarbus odos sveikatai, kaulams, ląstelių atsinaujinimui ir mūsų bendrai savijautai. Šaltiniai: žuvis, grybai, sūris, kiaušinio tryniai.

Vitaminas E

Dar vienas antioksidantas, apsaugantis mūsų odą nuo ląstelių pažeidimų ir taip lėtinantis senėjimo procesus. Vitaminas E taip pat gali mažinti uždegiminius procesus mūsų odoje. Šaltiniai: avokadas, migdolai, Briuselio kopūstai, alyvuogių aliejus.

  Krepšelis
  Krepšelis dar tuščias.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.