Žalios spalvos maisto produktai dažnai siejami su sveikata ir gyvybingumu, nes žalia spalva dažnai asocijuojasi su šviežumu ir natūralumu. Šios spalvos ekologiški maisto produktai naudingi ne tik žmonių vartojimui, bet ir aplinkai. Vartojant daugiau augalinės kilmės ekologiškų maisto produktų galima sumažinti anglies dioksido išmetimą, sumažinti vandens naudojimą ir apsaugoti dirvožemio sveikatą. O kuo tokios spalvos produktai gali būti naudingi mums?
Žalios spalvos produktai
- Vienas iš labiausiai paplitusių žalios spalvos maisto produktų yra žalieji lapai, pavyzdžiui, salotos, špinatai ir lapiniai kopūstai. Šiose daržovėse gausu maistingųjų medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų A, C ir K, taip pat mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, geležies ir kalcio. Be to, jos turi mažai kalorijų, todėl yra puikus pasirinkimas norintiems išlaikyti sveiką svorį. Lapiniai žalumynai taip pat yra geras ląstelienos šaltinis, kuris gali padėti palaikyti reguliarų tuštinimąsi ir sveiką virškinimo sistemą.
- Kitas populiarus žalios spalvos maisto produktas yra avokadas. Avokadai yra geras sveikųjų riebalų šaltinis, kurie būtini širdies sveikatai palaikyti ir organizmui sotumo bei pasitenkinimo jausmui palaikyti. Juose taip pat yra įvairių vitaminų ir mineralų, įskaitant kalį, kuris svarbus sveikam kraujospūdžiui palaikyti.
- Žalieji obuoliai – dar vienas skanus žalias maisto produktas. Jie yra geras vitamino C ir antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti organizmą nuo žalingų laisvųjų radikalų, šaltinis. Taip pat tai yra geras maistinių skaidulų šaltinis, kuris gali padėti palaikyti sveiką virškinimo sistemą.
- Žalieji žirneliai – dar vienas sveikas žalias maisto produktas. Jie yra geras baltymų ir skaidulų, taip pat vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino A ir geležies, šaltinis. Juose taip pat yra mažai kalorijų ir riebalų, todėl jie puikiai tinka norintiems palaikyti sveiką svorį.
- Žaliosios paprikos taip pat yra populiarus žalios spalvos maisto produktas. Jos yra geras vitamino C ir vitamino A šaltinis, kuris gali padėti palaikyti sveiką odą, plaukus ir akis. Jos taip pat yra geras antioksidantų šaltinis, galintis padėti apsaugoti organizmą nuo kenksmingų laisvųjų radikalų.
- Dar vienas žalias maisto produktas yra žaliosios arbatos milteliai matcha, kurie gaminami iš maltų arbatos lapelių. Jame gausu antioksidantų ir jis gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą. Taip pat manoma, kad ji padeda mažinti cholesterolio kiekį, mažina širdies ligų riziką ir gerina smegenų veiklą. Išbandykite Daily Spoon matcha arbatą – tikrai nepasigailėsite.
- Kitas populiarėjantis žaliasis maisto produktas – spirulina. Tai mėlynai žaliųjų dumblių rūšis, kuri dažnai vartojama miltelių pavidalu. Kitaip tariant, tai visavertis baltymas, t. y. jame yra visų organizmui būtinų aminorūgščių. Kokia gali būti spirulina nauda mums? Tai yra geras antioksidantų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Manoma, kad jis turi priešuždegiminių savybių, taip pat teigiama, kad padeda numesti svorio ir pagerinti bendrą energijos lygį.
- Žaliosios žolelės taip pat puikiai papildo bet kokią dietą. Tokios žolelės kaip petražolės, kalendros ir mėtos yra ne tik skanios, bet ir kupinos maistingųjų medžiagų. Jos yra geras vitamino K ir antioksidantų šaltinis, taip pat manoma, kad turi priešuždegiminių savybių. Jos dažnai naudojamos kaip garnyras, bet taip pat gali būti dedamos į salotas, sriubas ir sumuštinius, kad padidintų jų maistinę vertę.
- Kitas populiarėjantis žaliasis maisto produktas yra kviečių žolė (daiginti kviečiai). Tai žolės rūšis, kuri dažnai vartojama sulčių arba miltelių pavidalu. Manoma, kad tai yra puikus chlorofilo, antioksidantų ir vitaminų šaltinis. Taip pat teigiama, kad ji pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir padeda mažinti svorį bei pagerina bendrą energijos lygį.
- Žaliosios pupelės taip pat yra puikus bet kurios mitybos priedas. Jos yra geras baltymų, skaidulų ir antioksidantų šaltinis, be to, jose mažai kalorijų ir riebalų. Jas galima valgyti žalias arba virtas, jos puikiai tinka salotoms, sriuboms ir mišrainėms.
- Kalbant apie pupeles, yra viena jų rūšis, kuri verta išskyrimo. Edamame – tai jaunos sojų pupelės, kurios dažnai valgomos kaip užkandis arba garnyras. Tai geras baltymų, skaidulų ir antioksidantų šaltinis, be to, jose mažai kalorijų ir riebalų. Tai puiki alternatyva tradiciniams užkandžiams, tokiems kaip traškučiai ar krekeriai, ir juos galima valgyti paprastus arba pagardintus įvairiais prieskoniais.
- Agurkai yra dar vienas žalias maisto produktas, kuris dažniausiai sutinkamas ant stalo. Jie yra geras drėkinimo šaltinis, juose yra nemažai vitamino K, kalio ir įvairių antioksidantų. Juos galima valgyti žalius, marinuotus arba dėti į salotas ir sumuštinius. Jos taip pat puikiai tinka odos priežiūros ir grožio procedūroms, nes gali padėti nuraminti ir sudrėkinti odą.
- Žaliosios kario pastos ir padažai taip pat yra puikus būdas į savo mitybą įtraukti žaliųjų maisto produktų. Šios pastos ir padažai dažnai gaminami iš įvairių žalių žolelių ir prieskonių, tokių kaip citrinžolė, kalendra ir žaliosios paprikos. Jie suteikia patiekalams gardų ir unikalų skonį ir gali būti naudojami sriuboms, troškiniams ir kepiniams gaminti.
- Dar vienas žalias maisto produktas, kurį verta paminėti, yra brokoliai. Brokoliai priklauso kryžmažiedžių daržovių šeimai ir pasižymi dideliu maistinių medžiagų kiekiu. Tai geras vitamino C, vitamino K ir skaidulų šaltinis. Taip pat jame yra junginio, vadinamo sulforafanu, kuris pasižymi priešvėžinėmis savybėmis. Jį galima valgyti žalią, virtą arba dėti į sriubas, troškinius ir mišraines, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų.
- Žalieji bananai taip pat yra puikus maisto produktas, kuriuo galite papildyti savo mitybą. Žalieji bananai – tai neprinokę bananai, kuriuose gausu atsparaus krakmolo, t. y. tam tikros rūšies angliavandenių, kurie veikia kaip prebiotikai ir padeda skatinti gerųjų bakterijų augimą žarnyne. Jie taip pat yra geras kalio šaltinis ir turi mažai kalorijų. Juos galima valgyti žalius, virtus arba dėti į kokteilius.
- Žalieji mangai taip pat yra populiarus maisto produktas daugelyje pasaulio šalių. Juose gausu vitamino C, vitamino A ir skaidulų. Juos galima valgyti žalius arba virtus, iš jų dažnai gaminami čatniai, marinatai ir uogienės. Jie pasižymi aštriu ir saldžiu skoniu, todėl puikiai tinka salotoms, sumuštiniams ir kokteiliams gardinti.
- Daily Spoon mišinys Žarnynui – taip pat žalios spalvos. Mūsų bestseleris, kurio ingredientai yra atrinkti sertifikuotos mitybos specialistės, grindžiantis jų įrodyta nauda žarnyno veiklai. Natūrali ir minimalistinė mišinuko formulė palepins žarnyno ir virškinimo veiklą skaidulomis, liofilizuotomis daržovėmis, omega 3 rūgštimis ir prebiotikais. Itin paprasta mišinuką vartoti su vaisių kokteilais. Žalieji kokteiliai yra skanus ir patogus būdas gauti kasdienę žalumynų dozę. Dažnai jie gaminami iš lapinių žalumynų, avokadų ir žaliųjų obuolių, o į juos galima įtraukti bet kokių kitų jums patinkančių maisto produktų. Tai puikus būdas padidinti energijos lygį, sustiprinti imunitetą ir padėti išlikti sveikiems ir geros formos. O su minėtuoju mišiniu – kokteilis bus praturtintas dar daugiau naudingų medžiagų.
Papildų kategorija
Be šių žalių maisto produktų, rinkoje taip pat yra daug žalios spalvos maisto papildų. Manoma, kad sveikatai naudingi tokie žali papildai kaip žaliosios arbatos ekstraktas, žaliosios kavos pupelių ekstraktas ir žaliosios lūpinės muselės ekstraktas. Jie dažnai vartojami kaip būdas padidinti energijos lygį, padėti kontroliuoti svorį ir pagerinti bendrą savijautą.
Nauda ne tik organizmui
Galiausiai verta paminėti, kad ekologiški maisto produktai yra naudingi ne tik žmonių vartojimui, bet ir aplinkai. Vartojant daugiau augalinės kilmės ekologiškų maisto produktų galima sumažinti anglies dioksido išmetimą, sumažinti vandens naudojimą ir apsaugoti dirvožemio sveikatą. Tai taip pat gali padėti remti vietos ūkininkus ir skatinti tvarią žemės ūkio praktiką.
Apibendrinant galima teigti, kad žalios spalvos maisto produktai yra puikus būdas į savo mitybą įtraukti daugiau skonio, antioksidantų, maistingumo ir įvairovės. Jų būna įvairių formų – nuo žaliųjų lapų iki žaliųjų kokteilių – ir tai puikus būdas palaikyti sveiką mitybą ir gyvenimo būdą. Valgydami įvairius žaliuosius maisto produktus taip pat galite būti naudingi aplinkai. Jie yra geras vitaminų, mineralinių medžiagų ir skaidulinių medžiagų šaltinis, kuris gali padėti skatinti sveiką virškinimo sistemą ir bendrą savijautą. Juose dažnai būna mažai kalorijų ir riebalų. Taip pat manoma, kad jie turi sveikatai naudingų savybių, įskaitant priešuždegimines savybes, svorio kontrolę. Svarbu pažymėti, kad norint palaikyti sveiką mitybą nebūtina vartoti tik žalios spalvos maisto produktus. Bendrai sveikatai svarbiau valgyti įvairiaspalvius vaisius ir daržoves. Nepamirškite visada pasitarti su gydytoju arba mitybos specialistu, kad įsitikintumėte, jog vartojate tinkamą kiekį ir įvairovę maisto produktų, atitinkančių jūsų konkrečius poreikius.