present

5 patarimai geresniam miegui

Lap 20, 2020 | BLOG

Matthew Walker yra “Why we sleep?” knygos autorius. Savo knygoje jis apžvelgia miego svarbą žmonių sveikatai ir pateikia patarimus, kaip galime savo miegą paversti kokybiškesniu. Noriu pasidalinti jo patarimais ir kartu pridėti kelis savo pasiūlymus, kurie padės kokybiškai ilsėtis.

Būkime reguliarūs

Geram miegui svarbus rėžimas, todėl autorius rekomenduoja keltis ir eiti miegoti panašiu metu. Mūsų smegenys geriausiai funkcionuoja pastoviame režime ir jo pagalba mūsų poilsis gali būti kokybiškesnis. Kaip naudojate žadintuvą ryte, autorius pataria jį naudoti ir vakarais.

Tamsa ir temperatūra

Tamsa mūsų kūnui padeda išskirti melatoniną, kuris padeda mums užmigti norimu laiku, todėl valandą iki miego pasistenkime vengti kompiuterio ar telefono ekranų. Temperatūra taip pat yra svarbi kokybiškam miegui ir autorius rekomenduoja miegamajame ją laikyti apie 18 laipsnių Celsijaus.

Kofeinas ir alkoholis

Nors kai kuriems kofeinas neturi didelio poveikio ir jie gali greitai užmigti, autorius teigia, jog mažiau nei 10 valandų prieš miegą išgertas kavos puodelis, mūsų miegą padaro ne tokį kokybišką. Alkoholis taip pat nėra rekomenduojamas kaip pagalbininkas greičiau užmigti.

Jei neužmiegame, atsikelkime iš lovos

Autorius nerekomenduoja gulėti lovoje, jei nepavyksta užmigti ilgiau nei 25 minutes, kadangi mūsų smegenys tuomet asocijuoja lovą ne su miegu, o su buvimu atsibudus. Tokiu atveju, atsikelkite, paskaitykite knygą, pasidarykite arbatos. Kai jausitės mieguisti, grįžkite į lovą.

Miego rutina

Mūsų smegenims reikia laiko pasiruošti poilsiui ir miegui, o tam padeda rutina prieš miegą. Rutina duoda signalą kūnui, kad laikas ilsėtis ir taip jūs lengviau užmigsite. Bent 20 minučių prieš miegą skirkite sau maloniems ritualams kaip mėtų arbata, knyga ar karšta vonia. Svarbu, kad rutina išliktų panaši.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS
  Krepšelis
  Krepšelis dar tuščias.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.