Kuo svarbi tinkama dienos pradžia? | Daily Spoon

Kuo svarbi tinkama dienos pradžia?

Sau 23, 2023

Tinkama dienos pradžia yra labai svarbi norint nustatyti likusios dienos toną. Juk neveltui sakoma – gera pradžia jau pusė darbo. Daily Spoon dalinasi keletu patarimų, galinčių padėti atrasti produktyvesnį rytą ir tinkamą dienos pradžią.

Ką daryti, kad diena būtų produktyvi?

 • Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad rytas būtų sėkmingas, yra gerai išsimiegoti. Miego trūkumas gali sukelti įvairių neigiamų padarinių, pavyzdžiui, nuovargį, dirglumą ir sunkumus susikaupti. Stenkitės miegoti 7-9 valandas per naktį ir sudarykite nuoseklų miego grafiką, kuris padės sureguliuoti vidinį organizmo laikrodį.
 • Kitas iš svarbiausių – mankšta. Net ir trumpa rytinė treniruotė gali padėti padidinti energijos lygį, pagerinti nuotaiką ir suteikti toną produktyviai dienai.
 • Galiausiai svarbu ryte skirti laiko sau. Nesvarbu, ar tai būtų skaitymas, meditacija, ar tiesiog kavos puodelis tyloje, kelios minutės sau gali padėti pasijusti labiau susikaupusiam ir geriau pasiruošti ateinančiai dienai.

Maistingi pusryčiai – itin svarbu

Kalbant apie pusryčius, svarbiausia įsitikinti, kad gaunate pakankamai maistingųjų medžiagų, kurios suteiks organizmui jėgų ateinančiai dienai. Nors kartais gali pasirodyti, kad maistingai maitintis yra brangu, dažniausiai taip nebūna planuojant patiekalus iš anksto. Keletas puikių sveikų pusryčių variantų, kurių kaina nėra ypatingai didelė:

 • Viso grūdo produktai: Avižiniai dribsniai, pilno grūdo duona ir kvinojos yra puikūs skaidulų ir sudėtinių angliavandenių šaltiniai, kurie suteiks jums ilgalaikės energijos visam rytui.
 • Baltymai: Kiaušiniai, graikiškas jogurtas ir riešutai – puikūs baltymų šaltiniai, kurie padės jums jaustis sotiems ir patenkintiems iki pietų.
 • Vaisiai, uogos ir daržovės: turi daug vitaminų ir antioksidantų, kurie padės sustiprinti imuninę sistemą ir pagerinti bendrą sveikatą.
 • Taip pat svarbu nepamiršti, kad tai, ką geriate, yra taip pat svarbu, kaip ir tai, ką valgote. Nevartokite saldžių gėrimų ryte ir verčiau rinkitės vandenį arba žaliąją arbatą. Žaliojoje arbatoje yra antioksidantų, kurie gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir pagerinti bendrą sveikatą.

Kaip prie tinkamo ryto gali prisidėti kordicepsas?

Trumpai prisiminkime, kad tai grybų rūšis, kuri tradicinėje kinų medicinoje naudojama jau daugelį amžių. Jis pasižymi sveikatą stiprinančiomis savybėmis ir buvo naudojamas energijos lygiui didinti, sportiniams rezultatams gerinti ir imuninei sistemai palaikyti. Kalbant apie tai, kaip kordicepsas gali paveikti jūsų rytą – pastarasis gali padėti padidinti dienos energijos lygį. Kordicepso sudėtyje yra junginių, vadinamų kordicepinu ir adenozinu, kurie, kaip manoma, padeda padidinti ATP – molekulių, kurios aprūpina ląsteles energija – gamybą. Tai gali padėti ryte jaustis žvalesniems ir budresniems.

Kiti svarbūs dalykai

 • Režimas. Be pirmiau minėtų patarimų, yra dar keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad rytas būtų sėkmingas ir diena produktyvi. Vienas iš svarbiausių – kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais, pabusti tuo pačiu metu. Tai padės sureguliuoti jūsų kūno vidinį laikrodį ir lengviau atsibusti žvaliems ir energingiems.
 • Įrenginių naudojimo ribojimas. Kitas svarbus aspektas, padedantis tinkamai pradėti dieną, – bent 30 minučių po pabudimo vengti ekranų. Ekranų skleidžiama mėlyna šviesa gali trukdyti jūsų organizmui gaminti melatoniną – hormoną, kuris padeda reguliuoti miego ir budrumo ciklą. Vietoj to pabandykite paskaityti knygą arba atlikti keletą tempimo pratimų, kad pažadintumėte kūną ir protą.
 • Visą dieną gerkite pakankamai skysčių. Gerkite daug vandens, ypač rytais, nes jis gali padėti virškinti, pagerinti energijos lygį ir net pagerinti nuotaiką. Be to, dehidratuotas organizmas tarsi nuolat patiria šoką, kadangi jam sunku tinkamai veikti, tad pakankamas vandens kiekio užtikrinimas tarsi atpalaiduos organizmą iš vidaus.
 • Dar vienas svarbus aspektas, kaip tinkamai pradėti dieną, – planuoti iš anksto. Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, yra iš anksto pasiruošti pusryčius. Tai gali reikšti, kad ingredientus galite pasiruošti iš vakaro arba net pasigaminti sveikų pusryčių patiekalų partiją ir laikyti šaldytuve ar šaldiklyje. Taip ryte nereikės rūpintis maisto gaminimu ir galėsite daugiau laiko skirti poilsiui ir pasiruošimui dienai.
 • Be pusryčių planavimo, taip pat svarbu suplanuoti savo dieną. Tai reiškia, kad turite nustatyti konkrečius tikslus ir prioritetus, ką norite nuveikti, ir suskirstyti juos į lengvai įveikiamas užduotis. Išankstinis dienos planavimas padės išlikti organizuotam ir susikaupusiam, o visą dieną bus lengviau laikytis užsibrėžto tikslo.

Šaltas dušas – naudinga ar ne?

 • Šaltas dušas ryte gali būti puikus būdas tinkamai pradėti dieną. Įrodyta, kad šaltas dušas yra naudingas tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai.
  Vienas iš svarbiausių šalto dušo privalumų yra tas, kad jis gali padėti padidinti jūsų energijos lygį. Dėl šalto vandens susitraukia kraujagyslės, o tai gali padėti padidinti kraujotaką ir deguonies patekimą į smegenis. Tai gali padėti ryte jaustis žvalesniems ir budresniems, todėl lengviau įveikti būsimą dieną.
 • Šaltas dušas taip pat gali padėti pagerinti nuotaiką. Šaltas vanduo gali paskatinti endorfinų – cheminių medžiagų smegenyse, kurios gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą – išsiskyrimą. Tai gali padėti pradėti dieną pozityviau ir energingiau.
 • Be šių privalumų, šaltas dušas taip pat gali padėti pagerinti jūsų odą ir plaukus. Šaltas vanduo gali padėti sutraukti poras ir sumažinti uždegimą, o tai gali padėti išvengti spuogų ir kitų odos problemų. Šaltas vanduo taip pat gali padėti plaukams tapti blizgantiems ir stipriems.
  Svarbu pažymėti, kad prie šalto dušo galima pamažu priprasti, ypač jei esate įpratę praustis po karštu dušu. Pradėkite nuo šilto dušo ir palaipsniui mažinkite jo temperatūrą, kol galėsite nusiprausti po visiškai šaltu dušu. Taip pat svarbu nepersistengti, įsiklausyti į savo kūną ir, jei jums per sunku, praustis po dušu trumpiau arba sumažinti temperatūrą.
  Šaltas dušas ryte gali būti puikus būdas tinkamai pradėti dieną. Jis gali padėti padidinti jūsų energijos lygį, pagerinti nuotaiką ir net pagerinti jūsų odą ir plaukus. Nors iš pradžių gali tekti priprasti, šalto dušo naudojimas ryte gali būti puikus būdas pradėti dieną ir nuteikti sėkmingai ir produktyviai ateinančiai dienai.

Psichologinis nusistatymas

 • Svarbu ryte pozityviai nusiteikti. Teigiamos mintys gali turėti didelį poveikį jūsų nuotaikai ir bendrai savijautai. Skirkite kelias minutes ir pagalvokite apie dalykus, už kuriuos esate dėkingi, arba apie tai, ko laukiate ateinančią dieną. Tam puikiai gali padėti tam skirtos užrašų knygutės. Tikrai geras būdas ugdyti teigiamą požiūrį – praktikuoti dėkingumą. Ryte skirkite kelias minutes ir pagalvokite apie dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Ši paprasta praktika gali padėti nukreipti dėmesį nuo to, kas jūsų gyvenime yra blogai, į tai, kas yra gerai
 • Dar vienas patarimas, kaip tinkamai pradėti dieną, yra praktikuoti sąmoningumą. Sąmoningumas – tai buvimas dabarties akimirkoje, kuris gali būti galinga priemonė stresui mažinti ir bendrai savijautai gerinti. Paprastas būdas praktikuoti sąmoningumą ryte – atsisėsti ramioje vietoje ir kelias minutes sutelkti dėmesį į kvėpavimą. Labai rekomenduoju išbandyti Wim Hof kvėpavimo pratimus.
 • Kitas svarbus tinkamos dienos pradžios aspektas – nustatyti dienos ketinimus. Ketinimai – tai teigiami teiginiai arba tikslai, kuriuos nustatote sau tai dienai. Tai gali būti paprasti dalykai, pavyzdžiui, “Būsiu malonus ir kantrus su kitais”, arba konkretesni tikslai, pavyzdžiui, “Iki dienos pabaigos užbaigsiu šį projektą”. Ketinimų nustatymas padeda susitelkti į tai, kas svarbu, ir suteikia dienos tikslo pojūtį
 • Taip pat svarbu prisiminti, kad teisinga dienos pradžia susijusi ne tik su fizine, bet ir emocine savijauta. Skirkite laiko pasitikrinti save ir savo emocijas ir pasistenkite atkreipti dėmesį į visas neigiamas mintis ar jausmus, kurie jus slegia. Tai gali būti dienoraščio rašymas, pokalbis su draugu.
 • Dar vienas būdas tinkamai pradėti dieną – susidaryti sau tinkamą rytinę dienotvarkę. Rytinė rutina – tai veiksmų, kuriuos atliekate kiekvieną rytą, kad pasiruoštumėte dienai, rinkinys. Tai gali būti tokie dalykai kaip lovos paklojimas, dušas ar pasivaikščiojimas. Rytinė rutina padeda sukurti savo gyvenimo struktūrą ir rutiną, o tai gali padėti jums jaustis organizuotesniems ir geriau kontroliuoti situaciją. Dar prieš pakildami iš lovos sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos turite atlikti tą dieną. Tai padės jums susikaupti ir visą dieną neatsitraukti nuo darbų.

Apibendrinant galima teigti, kad teisinga dienos pradžia yra labai svarbi norint nustatyti toną visai likusiai dienai. Daugelio žmonių atsiliepimai, pakeitus ryto rutiną į naudingesnę, kalba patys už save. Svarbu suprasti, kad tai ne tik tai, ką valgote pusryčiams. Tai rūpinimasis savo kūnu ir protu bei sėkmingos ir produktyvios dienos tonas. Teikdami pirmenybę miegui, valgydami maistingus pusryčius, mankštindamiesi ir skirdami laiko sau, iš anksto planuodami, praktikuodami sąmoningumą, dėkingumą, rūpindamiesi savo emocine savijauta, turėdami rytinę rutiną, nustatydami tikslus, būdami geri sau ir pozityviai nusiteikę, galite užsitikrinti, kad kiekvieną dieną pradėsite kupini energijos ir pasiruošę imtis visko, kas jūsų laukia. Be to, nustatydami pastovų kėlimosi laiką, vengdami ekranų, pozityviai nusiteikę ir apsirūpinę vandeniu, taip pat galite pradėti dieną tinkama linkme. Be šių patarimų, taip pat svarbu nepamiršti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas ir tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Nepamirškite būti lankstūs ir eksperimentuoti su įvairiomis strategijomis, kad atrastumėte tai, kas jums geriausiai tinka. Svarbu rasti tai, kas jums tinka, ir būtent taip ir gyventi.