Grybai, kurių miške nerasi | Daily Spoon

Grybai, kurių miške nerasi

Bal 13, 2023

Liūto karčiai! Jei jau skamba galingai, tai tik įsivaizduokit, ką toks grybas gali.

Ilgą laiką Lion’s Mane buvo Azijos kultūros ir tradicinės kinų medicinos dalis – naudojamas virškinimo problemoms gydyti ir imuninei sistemai palaikyti. Dabar apie šio adaptogeno poveikį žinoma gerokai daugiau – jis skatina smegenų ląstelių augimą, gerina atmintį, sutelkia dėmesį, gerina nuotaiką, kartu palaiko virškinimą ir žarnyno sveikatą.

Pajutus, kad sunku susikoncentruoti ties darbu ar studijomis, Lion’s Mane gali tapti nauju geru draugu.

Dėmesio sutelkimui

Jis dažnai vadinamas „išmaniuoju grybu“ dėl savo stiprių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, kurios gali padidinti kraujo tekėjimą į smegenis, pagerinti pažinimo funkcijas ir padėti išvalyti smegenų miglą¹.

Nerimo malšinimui

Lion’s mane gali padėti pagerinti smegenų hipokampo veiklą, o tai savo ruožtu gali padėti palengvinti lengvus nerimo ir depresijos simptomus².

„Antioksidantų karaliumi“ Chaga pramintas ne šiaip sau – vienas šaukštelis chagos miltelių laiko tiek pat antioksidantų, kiek 600 mėlynių ar net 180 morkų.

Yra šaltinių, kad apie Chagos gėrį buvo žinoma jau XII a., bet, laikui bėgant su chaga susipažinome geriau – jo saugomų antioksidantų ir vitaminų glėbys aršiai kovoja su odos senėjimu.

Stiprus antioksidantas

Visi sukaupti antioksidantai chagoje sėdi ne šiaip sau – jie kovoja su laisvaisiais radikalais ir atkuria odai padarytą saulės, taršos ar senėjimo žalą³.

Imuniteto stiprinimui

Chaga grybas yra gausus medžiagų kaip triterpenoidai, melaninai, polisacharidai, polifenoliai, flavanai – sunkių žodžių, su sunkia užduotimi4.

Šimtmečius naudotas Kinų medicinoje kaip suteikiantis daugiau jėgų ir didinantis ištvermę, o vienose Olimpinėse žaidynėse, kinams laimėjus krūvą aukso medalių, supainiotas kaip steroidai.

Aplodismentai skrieja kordicepso grybui, sportininkų numylėtiniui ir bendros sveikatos sergėtojui.

Energijai

Kordicepsas padeda kūnui geriau įsisavinti deguonį, ko pasekoje, didina kūno ištvermę ir yra ypač tinkamas prieš sportą arba vietoje puodelio kavos5.

Hormonams

Tyrimai parodė, kad kordicepsas gali subalansuoti hormonus, tokius kaip estrogenas, progesteronas ar testosteronas, o puikiai tinka tiek vyrams, tiek moterims6