present

7 patarimai kaip padidinti savo aktyvumą

Sau 26, 2021 | BLOG

Pradėkime nuo klausimo kodėl svarbu judėti dienos metu, o ne vien sportuojant? 

Raumenys iš kraujo pasisavina gliukozę ir trigliceridus, o kai sėdime ilgiau nei valandą, raumenys nustoja dirbti, todėl sulėtėja medžiagų apykaita, padidėja cukraus ir trigliceridų kiekis kraujyje. Laikui bėgant, dėl to gali augti svoris.

Prasitampymo mankšta ryte ar trumpas kelių minučių pasivaikščiojimas kas valandą gali iš naujo suaktyvinti raumenų veiklą.  Tokios smulkmenos aktyvuoja jūsų raumenis ir sudegina daugiausiai kalorijų dienos metu. Taip yra todėl, kad nors mankšta sudegina daugiau kalorijų per minutę, sportuodami paprastai praleidžiame tik apie 5-10% savo dienos. Kita vertus, beveik trečdalį dienos praleidžiame užsiimdami fiziškai nesudėtinga veikla. Taigi, kaip galime ją padidinti?

Priminimas pajudėti

Vienas paprasčiausių būdų – užsistatyti priminimą, kuris kas valandą primins jums atsistoti, prasitampyti ir pasivaikščioti. Tuo pačiu priminimu, galite įsirašyti išgerti vandens.

Rytinė mankšta

Prieš eidami miegoti pasidėkite jogos kilimėlį ar sportinę aprangą prie lovos. Taip atsikėlus matysite, kad reikėtų pasportuoti ryte. Net trumpa mankšta ar prasitampymas pažadiną mūsų kūną, suaktyvina raumenis ir gali mus padaryti produktyvesniais likusiai dienai.

Susitikimas = pasivaiksčiojimas

Jau dažnai girdimas patarimas, kuris siūlo susitikimus kelti ne į virtualią erdvę, bet į lauką. Mes su Emonu pradėjome vaiksčioti rytais ir tuo pačiu aptarti Daily Spoon klausimus, kol kas šie susitikimai mums labai pasiteisina.

2 dienų taisyklė

Jei norite pradėti sportuoti reguliariai, mano pasiūlymas būtų įsivesti sau 2 dienų taisyklę. Pasakykite sau, kad nedarysite pertraukos nuo sporto daugiau nei 2 dienas. Tad, jei vieną dieną nuspręsite nesportuoti, jau būsite nusiteikę, kad kitą dieną tai turite daryti

Liftas < Laiptai

Senas, bet vis dar geras patarimas. Vietoje lifto, rinkites laiptus. Vietoje važiavimo į parduotuvę, jei tam yra galimybė, eikite pėstute. Jei važiuojate su mašina ir turite laiko, pasistatykite ją toliau ir likusią dalį nueikite. Šie maži pokyčiai ties nedidele fizine veikla, kuri dažnai pasitaiko mūsų dienoje, padeda stiprų pagrindą rezultatams

Netflix’as gali būti produktyvus

Bežiūrėdami serialą, išsitieskite jogos kilimėlį ir padarykite keliasdešimt atsilenkimų, atsispaudimų ir pritūpimų. Bežiūrėdami serijas net nepajusite, kaip greitai ir lengvai pasidarys pratimai. Tai galite daryti kas valandą, kad suaktyvinti raumenis 🙂

Vaikščiokite, kol kalbate telefonu

Jei sulaukėte skambučio, kuris žinote, kad užtruks ilgiau, atsistokite ir jo metu vaikščiokite po namus.

Nepraleisk Daily Spoon straipsnių! GAUK NAUJIENAS
  Krepšelis
  Krepšelis dar tuščias.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

  Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

  Gaukite naujienas!

  Visapusiškos mitybos patarimai ir kitos naujienos kas savaitę.