Detox produktai – kodėl tai mitas? - Daily Spoon
Eiti prie turinio
JAU PREKYBOJE: RAMINANTIS IR ATPALAIDUOJANTIS RITUALAS DE-STRESS
Mityba ir sveikata

Detox produktai – kodėl tai mitas?

Detox mitas

Nauji metai, pavasaris ir naujų dietų reklamos šoka į viršų, o juose dažniausiai sutinkamas žodis – detoksikacija.

Įvairūs detoksikacijos būdai apibūdina toksinų (ir dažnai kilogramų) šalinimą iš mūsų kūno. Dažnai siūlomi pagalbininkai yra sunkiai įskaitomos sudėties milteliai, ,,detox” arbatos, kurios valo organizmą, sulčių ar vieno produkto dietos.

Kai kurie iš šių metodų gali tiesiog nuslopinti mūsų organizmą ir rezultatu taps silpnumo jausmas, alkis, suirzimas. Be to, šie metodai, mano nuomone, neugdo sveiko santykio su maistu. Į maistą turėtume žvelgti kaip į mūsų kūno maitintoją, o ne jo ,,apkrovėją” ar apsunkintoją, kurio reikėtų vengti.

Taigi, ar yra patikimų, išsamių tyrimų, kurie būtų pastebėję šių ar kitų ,,detox” naudą mūsų organizmui? Ne. Visame šiame informacijos sąmyšyje svarbu prisiminti vieną – mūsų kūną ,,valo” ar ,,detoksikuoja” mūsų pačių organizmas: kepenys, inkstai, plaučiai, oda ir kiti organai.

Visame šiame informacijos sąmyšyje svarbu prisiminti vieną – mūsų kūną ,,valo” ar ,,detoksikuoja” mūsų pačių organizmas: kepenys, inkstai, plaučiai, oda ir kiti organai.
 

Toksinai yra mūsų nepageidaujami palydovai tiek aplinkoje, tiek mūsų kūne. Gera žinia, kad mūsų kūnas žino, kaip jų natūraliai atsikratyti. Tarkime, kepenys yra atsakingos už tokių toksinų kaip alkoholis, vaistai ar metabolizmo sukelti toksinai, valymą iš kraujo. Kepenys neutralizuoja toksinus ir taip padeda juos pašalinti iš mūsų organizmo.

Jei jaučiatės energini, švytintys ir jūsų žarnyno veikla veikia gerai, tikriausiai natūralios kūno detoksikacijos jums pakanka. Tačiau jei jaučiatės, kad jums trūksta energijos, sunkiai sekasi miegoti, patiriate odos bėrimus, jaučiate pilvo pūtimą ar vidurių užkietėjimą, galbūt reikėtų padėti organizmui pašalinti sukauptus toksinus.

Būdai skatinti natūralų toksinų valymą mūsų organizme:

  1. Valgyti maistą, kuris lepina mūsų kepenis. Į šį sąrašą patenka uogos, burokėliai, riešutai, sėklos, špinatai, kale kopūstas, gerieji riebalai (žuvis, avokadai, alyvuogių aliejus ir t.t), brokoliai, žiediniai kopūstai (kalafiorai), česnakas, ciberžolė.
  2. Vengti perdirbto maisto, rafinuoto cukraus, alkoholio ir rūkymo. Išvengdami šių toksinų, palengviname kepenų darbą leisdami kūnui geriau pašalinti likusius toksinus.
  3. Vanduo – mūsų geriausias draugas. Platesnių komentarų, tikriausiai, šiam teiginiui nereikia. Pabandykime išgerti apie 6-8 stiklines per dieną.
  4. Judėkime – aktyvi veikla padeda mūsų kraujotakai ir to pasekoje, toksinų šalinimui. Sportas taip pat padeda pašalinti toksinus per suaktyvintą prakaito išskyrimą.

Šie būdai nereikalauja finansų ar daug pastangų, juos visus žinome, kartais tik reikia prisiminti ir vėl įsitraukti į rutiną.

Daily Spoon kilo iš noro Lietuvoje matyti kitokį sveikos gyvensenos produktą. Kur nebūtų tuščių pažadų ar stebuklingų lieknėjimo arbatų, o būtų tik tai, kas paremta mokslu ir padėtų švytėti bei jaustis gerai.

Radvilė
Daily Spoon įkūrėja

Bendruomenė

Daugiau straipsnių