present

Rezultatus atnešantys kasdienės mitybos įpročiai

Bir 16, 2020 | BLOG

Jau ketvirtas mėnuo kaip mūsų svarstyklės neveikia. Kadangi savo svorio ir neseku, šios problemos spręsti skubiai ir nesiruošiau. Tačiau jau įpusėjus trečią mėnesį darbo namie, praeidama pro veidrodį sustojau ir pažiūrėjau į savo pilvuką. 

Supraskite mane teisingai, dažniausiai šitas ritualas man džiugesio neatnešdavo. Tačiau tuomet pažvelgus į veidrodį susipažinau su presiuko užuominomis, kurios man anksčiau pažįstamos nebuvo. Pasidarė smalsiau pasižiūrėti ir svorį, ir kūno matmenis. Taigi, nepajutusi per karantiną numečiau 4 kilogramus. Kad suprasti, kokia tai buvo man staigmena, keli faktai: mano ūgis 164 cm, normalus svoris jau kelis metus svyravo apie 54-55 kilogramus.

Vėl grįžau prie veidrodžio ir nuoširdžiai pirmą kartą didžiavausi savo kūno formomis. Ir tai tikrai nereiškia, kad aš pasiekiau kažkokį savo galvoje sugalvotą vaizdą, ar kad dabar mano figūra atrodo labai sportiška ir t.t. Tačiau tas jausmas, kad aš puikiai jaučiuosi savo kūne man nebuvo pažįstamas iki tol. Prieš kelis metus sunkiai įsivaizdavau, kad turiu disciplinos tai pasiekti. 

Taigi, dabar pagrindinis klausimas – kaip man natūraliai, be jokių griežtų mitybos suvaržymų pavyko pasiekti kelis metus norimą svorį? 

Viską dariau kaip visada, pasikeitė tik vienas dalykas – buvimas namie. Todėl atsakymas yra įpročiai. Būtent tam tikri mitybos įpročiai mano dienoje padėjo man natūraliai ir neskubant geriau jausti ir reguliuoti savo svorį. Pasidalinsiu jais ir kokiais būdais juos ugdžiau.

Nepamiškime vandens

Pradėkime seno ir gero patarimo – vandens. Kad mums jo reikia visi žinome, tačiau kokie maži dalykai padeda jo išgerti daugiau? Man padeda didelė gertuvė, kuri pasako kiek vandens išgeriau ir kiek man liko. Stengiuosi pasiekti bent 1.5 litro per dieną, tačiau tai priklauso nuo mano aktyvumo ir dienos tempo. Taip pat patariu rinktis didesnę stiklinę, kai ateinate įsipilti vandens. Laikui bėgant tai taps natūraliu įpročiu. Kitas patarimas yra į vandenį įsidėti citrinos, agurko griežinėlius, uogų ar kitų vaisių, kurie nuspalvins vandenį kitokiu skoniu. Šiltą dieną galite dėti šaldytas uogas kaip ledukus 🙂  Naujas atradimas man – pasidaryti ledukus iš citrinos sulčių.

  Susikurkime norimą aplinką

  Aplinka mus stipriai veikia, todėl pasistenkime ją susikurti tokią, kuri padės mums ugdyti norimus įpročius. Ant stalo padėkime vaisius, ištraukime iš lentynų sėklas ir riešutus, kad kai norisi ko užkasti, šie produktai būtų pirmas mūsų pasirinkimas. Turimus sausainius, šokoladą ar kitus dalykus padėkime giliau į lentyną, kad tai taptų pasirinkimas, kai ištiks tie būtent šokolado reikalaujantys momentai 🙂

  Valgykime daugiau žalumynų ir salotų

  Vienas naujas įprotis stipriai prisidėjo prie ištirpusių kilogramų – salotos. Nusprendžiau, kad prie kiekvieno patiekalo suvalgysiu bent kelias saujas žalumynų. Špinatai šiuo atveju yra puikus pasirinkimas dėl savo maistinės vertės. Tačiau tinka visos norimos salotos, kurios tampa puikiu skaidulų ir vitaminų šaltiniu, taip papildančios kiekvieną patiekalą. Mano antra pusė nėra didelis salotų mėgėjas, tačiau pripratinau prie jų pakeldama jas į kitą lygį – apšlakstau jas citrinos arba laimo sultimis, užbarstau šviežaus pipiro, jūros druskos bei turimų šviežių ar prieskoninių žolelių, o tuomet gerai jas išmasažuoju, kad skoniai susipintų.

  Pamilkime kokteilius

  Kitas būdas padidinti savo vaisių ir daržovių kiekį dienoje yra vaisių ir daržovių kokteiliai (eng. Smoothies). Tai jau keli metai yra mano mylimiausias dienos ritualas ir tikiu, kad stipriai prisidėjo prie mano geresnės savijautos ir pakeitė mano santykį su maistu. Juos naudojant vienu ypu galima pasisavinti tiek gerų maistinių medžiagų: vitaminų, antioksidantų, gerųjų riebalų ir skaidulų. 

  Iš mano meilės kokteiliams gimė ir Daily Spoon mišiniai, kadangi juos gamindama vis kurdavau naujas supermaisto variacijas, kurios maitino mano kūną. Norėjau skatinti ir kitus į savo mitybą įtraukti daugiau kokteilių, todėl surinkau savo mėgstamiausius ir įdėjau juos į mini receptų knygutę. Ja galite parsisiųsti čia

  Tik nepamirškite šaldyti vaisių 🙂

  Būkime saikesni su aliejumi

  Šis įprotis buvo svarbus man, nes esu didelė alyvuogių aliejaus mylėtoja ir jo visur, švelniai tariant, padaugindavau. Tuomet sužinojau, kad viename šaukšte alyvuogių aliejaus yra apie 120 kalorijų. Nors alyvuogių aliejus patenka į gerųjų riebalų kategoriją, tačiau tiek, kiek jo naudodavau, man tikrai nereikėjo. Sumažinus jį, sumažinau ir kitų aliejų naudojimą, pasirinkdama purškiamą kokosų aliejų, taip rezultate sunaudoju jo daug mažiau 🙂 Tad čia patarimas yra ne vien aliejaus dozavimas, bet ir skatinimas pasidomėti kiek kalorijų turi jūsų mėgstamas maistas, kad jo nepadaugintumėte, kaip aš 🙂

  Rinkimės sveikesnes alternatyvas

  Tikiu, kad visapusiška mityba neturėtų versti Jūsų jaustis taip, lyg kažko atsisakote. Tačiau žinome, kad kai kurių produkų, norint gerai jaustis, mes turėtume vengti. Smagu yra tai, kad šiuo metu sveikesnės alternatyvos yra vis lengviau pasiekiamos. Ką pakeičiau aš? Kviečių miltus aš keičiu į migdolų arba kukurūzų, karvės pieną keičiu į migdolų, baltą cukrų į klevų sirupą, šokoladinį batonėlį į juodą šokoladą ir t.t. 

  Nors šie pokyčiai gali atrodyti maži, tačiau naudojant juos kasdien jie gali daryti didelę įtaką jūsų savijautai ir paskatinti norimus rezultatus. 

  Planuokime savo valgius

  Didžiausias karantino privalumas man buvo gaminimas namie. Taip mes žinome ingredientų kokybę, galime reguliuoti porcijas ir planuoti savo patiekalus. Kiekvieną sekmadienį prisėsdavau prie savaitės meniu ir maisto produktų sąrašo. Tai yra puikus būdas paskatinti save gaminti namie ir susiplanuoti visapusiškus patiekalus iš anksto.

  Dažnesnė fizinė veikla

  Ir paskutinis pokytis mano rūtinoje buvo dažnesnė fizinė veikla. Galvojau, kad sportuoti namų salygomis sunkiai prisiversiu, tačiau pati save nustebinau. Radau sau tinkantį būdą, kuris prisitaiko prie mano ritmo. Tai yra intensyvios, bet trumpos treniruotės rytais. Kai sporto tipą pritaikiau prie savo rutinos, natūraliai pradėjau sportuoti reguliariai. Jei nežinote nuo ko pradėti, siūlau rasti video paprastiems viso kūno pratimams ir bent kelias savaites jiems skirti 15 minučių. Natūraliai tie pratimai darysis vis lengvesni ir norėsite ko sunkesnio, galbūt intensyvesnio. Pasportavę, taip pat būsite linkę sveikiau valgyti dienos metu, nes bent jau aš nenoriu sugadinti tos dienos progreso. Na, o pamatę rezultatus tikrai nenorėsite sustoti 🙂

  Plačiau viską papasakoju šiame video:
   Krepšelis
   Krepšelis dar tuščias.

   Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

   Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.

   Užsiregistruok Daily Spoon naujienlaiškiui!

   Gauk kokteilių gidą su receptais maistingesnei dienai ir -10% nuolaidą pirmam apsipirkimui.