Žvilgančių plaukų gidas

Sau 30, 2023

Plaukų priežiūra yra svarbus išvaizdos palaikymo aspektas. Plaukai sudaryti iš baltymo keratino ir, kaip ir bet kuris kitas gyvas audinys, turi būti tinkamai maitinami ir prižiūrimi. Šiame straipsnyje aptarsime keletą svarbiausių patarimų ir metodų, ką daryti, kad plaukai atrodytų stipresni ir sveikesni, įskaitant geriausius maisto produktus ir vitaminus, kurie yra būtini plaukų augimui ir sveikatai.

Svarbiausi plaukų priežiūros aspektai

  • Pirmiausia svarbu laikytis sveikos mitybos, kurioje gausu svarbiausių maistinių medžiagų. Jūsų plaukus daugiausia sudaro baltymai, todėl labai svarbu su maistu suvartoti pakankamai baltymų. Vieni geriausių baltymų šaltinių plaukams yra žuvis, vištiena, kiaušiniai ir pupelės. Be to, plaukų sveikatai taip pat naudingi maisto produktai, kuriuose gausu geležies, cinko ir vitamino C, nes jie padeda skatinti augimą ir stiprinti plauko stiebą. Šių maistinių medžiagų gausūs maisto produktai yra špinatai, austrės ir paprikos.
  • Kitas svarbus plaukų priežiūros aspektas – palaikyti švarią galvos odą be riebalų pertekliaus ir pleiskanų. Tai galima pasiekti naudojant švelnų šampūną ir kondicionierių, taip pat reguliariai šveičiant galvos odą švelniu šveitikliu. Be to, patartina vengti per didelio plaukų kaitinimo, nes tai gali pažeisti plauką ir paskatinti jo lūžinėjimą.
  • Kalbant apie vitaminus, yra keletas vitaminų, kurie būtini sveikiems plaukams. Tai biotinas, vitaminas D ir vitaminai A bei E. Biotinas, dar vadinamas vitaminu H, yra B grupės vitaminas, padedantis stiprinti plaukus ir nagus. Vitaminas D svarbus plaukų augimui, nes padeda reguliuoti plaukų folikulų augimą ir vystymąsi. Vitaminai A ir E taip pat labai svarbūs plaukų sveikatai, nes padeda skatinti kraujotaką ir apsaugoti plaukus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
  • Taip pat svarbu ir apsaugoti plaukus nuo aplinkos daromos žalos. Tai galima pasiekti naudojant plaukų kondicionierių arba plaukų aliejų, taip pat dėvint kepurę ar šaliką, kai esate saulėje ar pučiant vėjui. Be to, plaukams nereikėtų naudoti aštrių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, plaukų dažų ar atpalaiduojančių priemonių, nes jos gali pažeisti plauko stiebą ir padaryti jį labiau linkusį lūžinėti.
  • Svarbu ir užtikrinti, kad plaukai gautų pakankamai drėgmės. Sausi plaukai dažniau lūžinėja ir pažeidžiami, todėl labai svarbu, kad plaukai būtų gerai drėkinami. Tai galima pasiekti kartą per savaitę naudojant giliai kondicionuojančią priemonę, taip pat naudojant nepaliekamąjį kondicionierių arba plaukų aliejų, kad plaukai būtų drėgni. Be to, svarbu vengti dažnai naudoti karštus įrankius, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvus, tiesintuvus ir plaukų garbanojimo žnyples, nes jie gali iš plaukų pašalinti natūralius aliejus ir juos išsausinti bei pažeisti.
  • Reguliarus plaukų kirpimas taip pat svarbus sveikiems plaukams palaikyti. Reguliarus kirpimas padeda pašalinti išsišakojusius galiukus, kurie gali judėti aukštyn plauko stiebu ir sukelti lūžinėjimą. Rekomenduojama kirpti kas vidutiniškai 6-8 savaites, tačiau skirtingiems plaukų tipams tai gali skirtis.
  • Dar vienas patarimas, kaip išsaugoti sveikus plaukus, – vengti per didelio plaukų stilizavimo ir per daug plaukų priežiūros priemonių naudojimo. Pernelyg daug plaukų formavimo priemonių gali apsunkinti plaukus ir jie gali atrodyti riebūs, o per daug plaukų formavimo priemonių gali pažeisti plauko stiebą. Stenkitės riboti stiliaus priemonių naudojimą, o kai jas naudojate, tepkite jas tik ant plaukų galiukų, kur jų labiausiai reikia.
  • Galiausiai, svarbu nepamiršti, kokius plaukų produktus naudojate. Kai kuriose plaukų priemonėse yra aštrių cheminių medžiagų ir ingredientų, galinčių pakenkti plaukams ir galvos odai, todėl svarbu skaityti etiketes ir rinktis priemones, kuriose nėra sulfatų, parabenų ir kitų aštrių cheminių medžiagų. Be to, investicijos į aukštesnės kokybės plaukų priežiūros priemones gali labai pakeisti jūsų plaukų sveikatą ir išvaizdą.

 

Plaukams naudingi maisto produktai ir papildai

Kai kalbama apie maisto produktus, yra keletas ypač naudingų plaukų sveikatai.

  • Kaip minėta anksčiau, baltymai yra būtini plaukams augti ir stiprėti, todėl svarbu su maistu suvartoti pakankamai baltymų. Vieni geriausių baltymų šaltinių plaukams yra žuvis, vištiena, kiaušiniai ir pupelės. Žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje, ypač gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali padėti pamaitinti plaukus ir galvos odą.
  • Geležis taip pat yra svarbi maistinė medžiaga plaukų sveikatai, nes ji padeda skatinti augimą ir stiprinti plauko stiebą. Daug geležies turinčių maisto produktų yra žalialapės daržovės, pavyzdžiui, špinatai, raudona mėsa ir jūros gėrybės, pavyzdžiui, austrės. Cinkas, kurio yra tokiuose maisto produktuose kaip austrės, moliūgų sėklos ir avinžirniai, taip pat labai svarbus plaukų augimui ir atstatymui.
  • Vitaminas C svarbus kolageno – baltymo, kuris padeda suteikti plaukams struktūrą ir tvirtumą – gamybai. Daug vitamino C turinčių maisto produktų yra citrusiniai vaisiai, paprikos ir žalios lapinės daržovės.
  • Be mitybos, kurioje gausu šių svarbių maistinių medžiagų, taip pat yra keletas vitaminų, kurie gali būti vartojami kaip papildai, skatinantys plaukų sveikatą. Biotinas, dar vadinamas vitaminu H, yra B grupės vitaminas, padedantis stiprinti plaukus ir nagus. Biotino galima rasti maisto papilduose arba tokiuose maisto produktuose kaip kiaušinių tryniai, migdolai ir saldžiosios bulvės.
  • Vitaminas D taip pat svarbus plaukų augimui, nes padeda reguliuoti plaukų folikulų augimą ir vystymąsi. Vitamino D yra riebiose žuvyse, grybuose ir praturtintuose maisto produktuose, taip pat jo galima vartoti kaip papildą..
  • Vitaminai A ir E taip pat labai svarbūs plaukų sveikatai, nes padeda skatinti kraujotaką ir apsaugoti plaukus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Daug vitamino A turi saldžiosios bulvės ir morkos, o vitamino E – migdolai, saulėgrąžų sėklos ir avokadai.
  • Daily Spoon mišinys Kolageno skatinimui – šis uogų skonio mišinys nepalieka abejingų. Jame yra ne tik beveik visi reikiami produktai, tačiau ir dar daugiau. Minimalistinė supermaisto formulė, kuri natūraliai skatina kolageno gamybą ir taip prisideda prie plaukų augimo.

Uogose yra itin daug vitaminų

Uogose gausu antioksidantų ir vitaminų, kurie naudingi plaukų sveikatai. Keletas uogų, kurios ypač naudingos plaukų sveikatai, pavyzdžių:

  • Mėlynės: Jų sudėtyje yra daug vitamino C, kuris padeda skatinti kolageno gamybą ir gerina galvos odos kraujotaką.
  • Braškės: Jose gausu vitamino C ir folio rūgšties, kurie padeda išvengti plaukų slinkimo ir skatina plaukų augimą.
  • Avietės: Šiose uogose yra daug vitamino E, kuris gerina plaukų stiprumą ir elastingumą.
  • Gervuogės: Juose gausu vitamino K ir vitamino C, kurie gali padėti pagerinti galvos odos būklę ir užkirsti kelią plaukų slinkimui.
  • Goji uogos: Šiose uogose gausu antioksidantų, vitaminų ir mineralų, kurie gali padėti skatinti plaukų augimą ir užkirsti kelią plaukų slinkimui.

Verta paminėti, kad šių uogų vartojimas neturi itin didelės tiesioginės įtakos plaukų augimui, tačiau jos gali sustiprinti bendrą organizmo sveikatą ir savo ruožtu paskatinti sveikų plaukų augimą. Be to, plaukų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra šių uogų ekstraktų, naudojimas taip pat gali būti naudingas plaukams.

Chaga grybai gali būti ir plaukams naudingi?

Visiškai teisingai. Čaga yra grybų rūšis, auganti ant beržų žievės. Ji dažnai naudojama tradicinėje medicinoje ir pasižymi įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis. Nors konkrečiai apie čagos naudą plaukams tyrimų atlikta nedaug, kai kurie galimi teigiami poveikiai yra šie:

  • Daug antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti plaukus ir galvos odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
  • Gerina galvos odos būklę: Manoma, kad čaga pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti pagerinti bendrą galvos odos sveikatą ir sumažinti galvos odos infekcijų riziką.
  • Skatina plaukų augimą: Kai kurie tyrimai rodo, kad chaga gali padėti skatinti plaukų augimą, nes didina galvos odos kraujotaką ir gerina bendrą plaukų folikulų būklę.
  • Užkerta kelią plaukų slinkimui: Manoma, kad čaga taip pat padeda sumažinti plaukų slinkimą, nes stiprina plaukus ir daro juos atsparesnius pažeidimams.

Verta paminėti, kad reikia atlikti daugiau tyrimų, norint patvirtinti čagos naudą plaukams, be to, tiesiogiai tepant ant plaukų, ji neturės jokio reikšmingo poveikio. Kaip naudoti? Geriausia čagą vartoti kaip papildą, arbatą ar ekstrakto pavidalu, patariant sveikatos priežiūros specialistui.

Apibendrinant galima teigti, kad sveikiems plaukams palaikyti reikia derinti tinkamą mitybą, reguliarią galvos odos priežiūrą ir apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. Maistas, kuriame gausu baltymų, geležies, cinko, vitamino C, biotino, vitamino D, vitamino A ir vitamino E, švari, drėkinama ir prižiūrima galvos oda, vengiama karščio ir aštrių cheminių medžiagų, plaukai saugomi nuo aplinkos žalos, naudojamos tinkamos plaukų priežiūros priemonės ir ribojamas plaukų formavimo priemonių naudojimas – visa tai yra pagrindiniai sveikų plaukų augimą skatinantys ir stipresnių bei sveikesnių plaukų išvaizdą gerinantys elementai.