7 patarimai sveikesniems plaukams - Daily Spoon
Eiti prie turinio
JAU PREKYBOJE: RAMINANTIS IR ATPALAIDUOJANTIS RITUALAS DE-STRESS
Grožio gidas
Mityba ir sveikata
Supermaisto nauda

7 patarimai sveikesniems plaukams

Juodųjų serbentų ir mėtų limonadas odai ir plaukams

Blogų plaukų dienų (angl. bad hair day) pasitaiko visiems. Tačiau tai nėra vien tik pajuokavimas: apklausos duomenimis, 74% moterų teigia, kad dėl blogų plaukų dienos jos jaučiasi mažiau pasitikinčios savimi. Taigi, net jei skamba juokingai, tiesa ta, kad kai jūsų plaukai geros būklės, jie ne tik neabejotinai atrodo geriau, bet ir prisideda prie geresnės savijautos. Dažną iš mūsų persekioja ne tik nepaklusnių plaukų dienos, bet ir plaukų išretėjimas, plonėjimas, sausumas, lūžinėjimas, šiaušimasis ir kt. Atsižvelgiant į visus šiuos galimus pažeidimus, nenuostabu, kad sveiki plaukai reikalauja nemažai pastangų. Nors nėra slapto trumpiausio kelio į sveikesnius plaukus, verta skirti laiko pagerinti savo plaukų būklei. Dalinamės patarimais, kurie padės pasirūpinti plaukais tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Prieš dušą iššukuokite plaukus

Nesvarbu, kokia jūsų plaukų tekstūra, 60 sekundžių, skirtų plaukams iššukuoti prieš plaunant galvą, padės išlaikyti juos stiprius. Kai plaukai drėgni, jie labiau pažeidžiami lūžinėjimo, todėl visada iššukuokite plaukus, kol jie sausi. Dar vienas papildomas privalumas: šukuojant sausus plaukus natūralūs aliejai pasiskirsto nuo galvos odos iki plaukų galiukų.

Tinkamai naudokite kondicionierių

Jei jūsų plaukai nėra itin ilgi, daugumai tekstūrų ir ilgių plaukų pakaks nykščio dydžio lašelio kondicionieriaus. Pirmiausia kondicionieriumi ištepkite plaukų viduriuką ir galiukus, tada – galvos odą. Svarbu pasirūpinti, kad galvos oda taip pat būtų sudrėkinta. Prieš išplaunant kondicionierių, palikite jį veikti keletą minučių, kaip nurodyta ant buteliuko. Jei naudojate sausą šampūną, tai ypač svarbu, kad išvengtumėte galvos odos išsausėjimo.

Atkreipkite dėmesį į sudėtį

Žvilgtelėjus į plaukų priežiūros priemonių alėją galima labai lengvai pasimesti: kaip išsirinkti tą vienintelę plaukų priežiūros priemonę tokioje gausybėje? Štai patarimas – rinkdamiesi produktus, susiaurinkite savo galimybes, ieškodami stiprinančių ingredientų, kurie pamaitintų jūsų sruogas. Tokie ingredientai gali būti kokosų aliejus, argano aliejus, alavijas arba spirulina.

Giliai įkvėpkite

Plaukų slinkimas gali būti susijęs su dideliu stresu. Esant telogeniniam slinkimui, didelis stresas priverčia daugelį plaukų folikulų pereiti į ramybės fazę. Per kelis mėnesius paveikti plaukai gali staiga iškristi tiesiog šukuojant ar plaunant plaukus. Gera žinia ta, kad pernelyg didelis plaukų slinkimas dėl streso paprastai liaujasi, kai sumažėja patiriamo streso lygis, tad pasistenkite rasti būdų, kurie padės jums atsipalaiduoti.

Sumažinkite temperatūrą duše

Kad ir koks raminantis gali būti garuojantis dušas, kasdien maudydamiesi itin karštame duše galite sudirginti galvos odą ir galimai susilpninti augančius plaukus. Palaikykite šiltą temperatūrą, o dušo pabaigoje greitai nuskalaukite plaukus šaltu vandeniu, kad užsandarintumėte odeles, padidintumėte jų blizgesį ir išsaugotumėte sveikus plaukus.

Apsaugokite nuo karščio

Kad sumažintumėte karščio daromą žalą, investuokite į profesionalius plaukų džiovinimo ir formavimo įrankius, kurie kaip galima labiau apsaugos plaukus nuo galimų pažeidimų. Be to, rinkitės garbanojimo žnyples ar tiesintuvus, kurie yra ištisai keraminiai, o ne tik su keramine danga – taip šiluma tolygiai pasiskirstys ant plaukų ir greitai užfiksuos norimą formą, todėl plaukus kaitinti reikės trumpiau. Taip pat, nepamirškite naudoti nuo karščio apsaugančių purškiklių, prieš džiovinant plaukus džiovintuvu, leiskite jiems kuo daugiau išdžiūti patiems, o juos džiovinant pradėkite nuo kiek įmanoma mažesnio karščio nustatymo ir jei reikia, jį didinkite palaipsniui.

Puoselėkite plaukų sveikatą iš vidaus

Negalime nepaminėti ir plaukų priežiūros mitybos pagalba. Sveikuoliški vitaminai – viskas ko reikia? – paklausite jūs. Atsakymas – ne, labai svarbūs ir kiti plaukams įtaką darantys veiksniai, tačiau jų grožis visgi prasideda iš vidaus. Jau esate girdėję posakį, kad esame tai, ką valgome, kuris tinka ir kalbant apie plaukų sveikatą.

Svarbiausios medžiagos plaukų augimui

Vitaminai

A – reikalingas visų ląstelių augimui. Tai pasakytina ir apie plaukus – sparčiausiai augantį audinį žmogaus organizme. Jis taip pat padeda odos liaukoms gaminti riebią medžiagą, vadinamą sebumu. Sebumas drėkina galvos odą ir padeda išlaikyti sveikus plaukus. Mityba, kurioje trūksta šios medžiagos, gali sukelti įvairių problemų, įskaitant plaukų slinkimą. Saldžiosios bulvės, morkos, moliūgai, špinatai ir lapiniai kopūstai turi daug beta karotino, kuris ir virsta vitaminu A. Jo taip pat yra gyvūninės kilmės produktuose, pavyzdžiui, piene, kiaušiniuose ir jogurte. Ypač geras šaltinis yra menkių kepenų aliejus.

B – vienas iš geriausiai žinomų šios grupės atstovų, padedančių augti plaukams, yra biotinas, dažnai rekomenduojamas plaukų sveikatai palaikyti. Tyrimai biotino trūkumą sieja su plaukų slinkimu. Kadangi dėl biotino trūkumo plaukai gali retėti, kai kurie žmonės teigia, kad biotino papildų vartojimas gali sustiprinti plaukus ir paskatinti jų augimą. Kiti B grupės atstovai padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams, kurie perneša deguonį ir maistines medžiagas į galvos odą ir plaukų folikulus. Šie procesai yra svarbūs plaukų augimui. B grupės medžiagų galite gauti iš neskaldytų grūdų, migdolų, mėsos, žuvies, jūros gėrybių, tamsių lapinių žalumynų.

C – tai yra stiprus antioksidantas, padedantis apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų sukeliamo oksidacinio streso. Be to, jūsų organizmui jis reikalingas tam, kad susidarytų baltymas kolagenas – svarbi plaukų struktūros dalis.

E – tai vėlgi yra antioksidantas, galintis padėti išvengti oksidacinio streso. Būtinas sveikai galvos odai. Prasta galvos odos būklė susijusi su prasta plaukų kokybe. Ši medžiaga palaiko galvos odos būklę ir suteikia plaukams tvirtą pagrindą augti, nes mažina oksidacinį stresą ir išsaugo apsauginį lipidų sluoksnį. Šaltiniai: saulėgrąžų sėklos, migdolai, špinatai ir avokadai.

Geležis

Padeda raudoniesiems kraujo kūneliams pernešti deguonį į ląsteles. Todėl ji yra svarbus mineralas daugeliui organizmo funkcijų, įskaitant plaukų augimą. Geležies trūkumas, sukeliantis anemiją, yra pagrindinė plaukų slinkimo priežastis. Jis ypač dažnas moterims. Daug geležies turintys maisto produktai yra burokėliai, moliuskai, kiaušiniai, raudona mėsa, špinatai ir lęšiai.

Cinkas

Atlieka svarbų vaidmenį plaukų audinio augimui ir atstatymui. Jis taip pat padeda palaikyti tinkamą riebalinių liaukų, esančių aplink folikulus, veiklą. Plaukų slinkimas yra dažnas cinko trūkumo simptomas, na o tyrimai rodo, kad cinko trūkumą išsprendus cinko papildais, gali sumažėti su šiuo trūkumu susijęs plaukų slinkimas. Cinko galima gauti kartu su austrėmis, paukštiena, neskaldytais grūdais ar pieno produktais.

Bendruomenė

Daugiau straipsnių