Maistas hormonų balansui - Daily Spoon
Eiti prie turinio
BENDRUOMENĖS PRAŠYMU – RIBOTO LEIDIMO VANILINĖ MATCHA GRĮŽO
Mityba ir sveikata
Supermaisto nauda

Maistas hormonų balansui

Maistas hormonų balansui

Hormonų disbalansas – dažnas sutrikimas

Šiais laikais retas žmogus nepatiria hormonų disbalanso simptomų. Nuo nuotaikų svyravimų iki nuovargio, nuo odos problemų iki nemigos – hormonų disbalansas atrodo beveik neišvengiamas, ypač moterims. Jis dažnai sukelia ir tokius simptomus kaip sąnarių skausmas, aukštas kraujospūdis, galvos skausmas ir pilvo pūtimas. Deja, hormonų disbalansas taip pat gali padidinti rimtesnių ligų, tokių kaip vėžys ir diabetas, riziką.

Moterims mėnesiniai hormonų svyravimai, kurie dažnai pasireiškia tokiais lengvais simptomais kaip laikinas nuovargis, odos išbėrimai, sustiprėjęs emocijų pojūtis, pilvo pūtimas ir (arba) potraukis maistui, yra normali (nors ir erzinanti) gyvenimo dalis. Tačiau jei šie mėnesiniai svyravimai tampa stipresni nei lengvi ir pradeda trukdyti jūsų gyvenimui ir laimei, labai tikėtina, kad dėl to kaltas hormonų pusiausvyros sutrikimas. Hormonų pusiausvyros sutrikimai yra labai dažni, o per pastaruosius tris dešimtmečius jų paplitimas dar labiau išaugo.

Žingsnis hormonų balanso link

Gera žinia ta, kad apsaugoti savo kūną ir subalansuoti hormonus nebūtinai turi būti sudėtinga – tam gali padėti tam tikrų maisto produktų vartojimas. Iš tiesų yra neįtikėtinai galingų hormonus balansuojančių supermaisto produktų, kuriuos galite valgyti kasdien, kad apsaugotumėte savo organizmo endokrininę sistemą, palaikytumėte detoksikaciją ir sukurtumėte geresnę hormonų pusiausvyrą bei bendrą sveikatą.

Nuo kokių maisto produktų pradėti?

Riebalai

Riebalai yra tinkamos hormonų gamybos, medžiagų apykaitos ir pusiausvyros pagrindas, o tinkamų riebalų vartojimas taip pat gali padėti slopinti streso hormonus. Problema ta, kad dauguma mūsų vartoja per daug netinkamų riebalų ir (arba) per mažai tinkamų riebalų. Netinkami riebalai paprastai gaunami iš labai perdirbtų sėklų aliejų. Populiarūs aliejai, pavyzdžiui, rapsų aliejus, būdavo reklamuojami kaip naudingi širdžiai. Tačiau tiesa yra ta, kad juose esantis didelis omega 6 riebalų rūgščių kiekis gali sukelti lėtinį uždegimą, kuris skatina hormonų pusiausvyros sutrikimus. To išvengti gali padėti omega 3 riebalų rūgštimis turtingi maisto produktai, pavyzdžiui:

  • žuvų taukai;
  • ispaninio šalavijo (chia) sėklos;
  • linų sėmenys;
  • pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus;
  • graikiniai riešutai ir graikinių riešutų aliejus;
  • avokadai ir avokadų aliejus;
  • kokosų aliejus.

Lapiniai žalumynai ir spalvingos daržovės

Kai kalbama apie hormonų sveikatą ir detoksikaciją, spalvotos daržovės yra vienos didžiausių jūsų sąjungininkių. Taip yra todėl, kad spalvotose daržovėse yra specifinių maistinių medžiagų, antioksidantų, fermentų ir kitų medžiagų, padedančių kepenims metabolizuoti hormonų, pavyzdžiui, estrogenų, perteklių. Daugelis žmonių nesuvokia, kad kepenų veikla ir hormonų pusiausvyra yra glaudžiai susijusios. Iš tiesų, be šimtų kitų darbų, kepenys yra atsakingos už hormonų saugojimą, skaidymą ir išskyrimą. Būtent dėl šių priežasčių didesnis augalų vartojimas yra vienas veiksmingiausių, nebrangių ir skanių būdų palaikyti hormonų pusiausvyrą. Štai keletas pavyzdžių:

  • Burokėliuose yra aminorūgšties betaino, kuris padeda didinti tulžies gamybą.
  • Lapiniuose kopūstuose yra antioksidantų ir tam tikros rūšies dervų, kurios padeda atpalaiduoti kepenis ir mažina cholesterolio kiekį.
  • Kopūstuose yra gliukozinolatų, kurie padeda sumažinti alkoholio poveikį kepenims.
  • Moterims taip pat naudinga padidinti tamsiai žalių lapinių daržovių vartojimą mėnesio ciklo metu.
  • Brokoliai yra labai gausus sulforafano šaltinis, kuris skatina sveikesnę estrogenų apykaitą moterims (ir vyrams), taip pat aktyvina glutationo (arba pagrindinio antioksidanto) sintezę ir palaiko detoksikaciją. Taigi, valgant daugiau brokolių, bus palaikoma detoksikacija, kuri yra labai svarbi mums visiems, bandantiems orientuotis klastingai toksiškame pasaulyje, taip pat palaikoma sveika estrogenų pusiausvyra, kuri ypač svarbi moterų hormonų sveikatai.

Baltymai

Baltymai atlieka svarbų vaidmenį įvairiuose hormonų procesuose: aprūpina aminorūgštimis, reikalingomis svarbiausių hormonų gamybai bei padeda palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje, o tai turi įtakos hormonui insulinui. Baltymai taip pat padeda jūsų kūno organams ir sistemoms atsistatyti, kad jie galėtų optimaliai funkcionuoti. Kad būtų paprasčiau sekti suvartojamų baltymų kiekį, siekite, kad su kiekvienu valgymu būtų maždaug delno dydžio baltymų porcija, o su kiekvienu užkandžiu – nedidelė sauja baltymų turinčio maisto. Galite rinktis gyvulinės arba augalinės kilmės baltymus, tačiau paprastai naudingas abiejų baltymų derinys, kad užtikrintumėte, jog suvartojate pakankamai nepakeičiamųjų aminorūgščių.

Citrusiniai vaisiai

Dažnai galite išgirsti rekomendaciją dieną išgerti bent vieną stiklinę citrinų arba laimo vandens. Jei kyla klausimas, kokia to priežastis, atsakymas gan paprastas – citrinose ir laimuose yra antioksidanto: d-limoneno, kuris, kaip įrodyta, aktyvina kepenų fermentus, padedančius palengvinti du detoksikacijos etapus. Citrinų ar laimų vandenį galite gerti tiesiog kaip šildantį tonizuojantį gėrimą iš pat ryto ar prieš miegą arba įlašinti kelis lašus skystos stevijos ir pasigaminti gaivų ir sveiką limonadą. Jei norite pasiekti dar didesnės naudos organizmui ir palaikyti kepenų veiklą, į puodelį antioksidantų turtingos žaliosios arbatos matcha įpilkite citrinos arba laimo sulčių.

Magnio turtingi maisto produktai

Magnis yra vienas galingiausių ir nepakankamai įvertintų mineralų, gerinančių įvairius hormonų pusiausvyros sutrikimus ir simptomus. Įrodyta, kad kalbant apie hormonų sveikatą, magnis atlieka įvairius vaidmenis, pvz:

  • mažina streso hormonus, padeda reguliuoti kortizolio kiekį ir malšina antinksčių sutrikimus;
  • padeda sumažinti nerimą;
  • padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, reguliuodamas insulino kiekį;
  • atlieka pagrindinį vaidmenį skydliaukės hormonų gamyboje;
  • padeda kovoti su PMS simptomais, kai yra gaunamas kartu su vitaminu B6;
  • padeda sumažinti miego problemas, nes skatina atsipalaiduoti kūną ir smegenis.

Na, o geriausi su maistu gaunami magnio šaltiniai yra šie:

  • tamsūs lapiniai žalumynai;
  • migdolai;
  • anakardžių riešutai;
  • juodasis šokoladas;
  • moliūgų sėklos;
  • avokadų;
  • sezamo sėklos;
  • juodosios pupelės;
  • figos;
  • bananai;
  • jogurtas/kefyras.

Supermaisto mišinys For Balance

Naujausias mūsų produktas, moterų sukurtas moterims. Jame esantys ingredientai malti linų sėmenys, brokoliai, maca milteliai, topinambai, ašvagandos šaknis, mėta, mielių dribsniai yra žinomi dėl teigiamos naudos mūsų hormonams, nuotaikai ir PMS simptomų švelninimui. Mišinukas nėra stebuklinga piliulė, tačiau tai gali būti pirmasis žingsnis hormonų balanso ir sveikatingumo link. Kadangi mišinys mėtinio skonio, tikrai nebus sunku jo įtraukti į kasdienę mitybą. Štai pats paprasčiausias panaudojimo būdas: su migdolų pienu suplakite šaukštelį mišinuko for Balance, kelis šviežios mėtos lapelius ir jei norisi saldumo – vieną datulę. Gautą gėrimą pilame ant ledukų ir štai – mėtinė latte hormonų balansui! Skanaus!

Bendruomenė

Daugiau straipsnių