Saulės nubučiuota: odos ir plaukų priežiūra vasarą - Daily Spoon
Eiti prie turinio
BENDRUOMENĖS PRAŠYMU – RIBOTO LEIDIMO VANILINĖ MATCHA GRĮŽO
Grožio gidas

Saulės nubučiuota: odos ir plaukų priežiūra vasarą

Saulės nubučiuota: odos ir plaukų priežiūra vasarą

Plaukų ir odos priežiūra yra nuolatinis iššūkis, ypač kai keičiasi metų laikai. Oda ir plaukai atspindi su metų laikais derančius pokyčius, todėl mūsų savęs priežiūros rutina taip pat reikalauja pokyčių ir prisitaikymo.

Kaip saulė veikia jūsų odą?

Saulės poveikio žala ilgainiui gali kauptis, todėl oda pradeda atrodyti per anksti pasenusi. Dėl to gali atsirasti raukšlių, tamsių dėmių, taip pat ikivėžinių ir vėžinių pakitimų. Kai per daug būnate saulėje, ultravioletiniai (UV) spinduliai gali pasiekti vidinius odos sluoksnius, dėl to odos ląstelės gali žūti ar būti pažeistos. Apsaugoti odą nuo pažeidimų ateityje galite naudodami apsauginį kremą nuo saulės su plačia apsauga ir ne mažesniu kaip 30 SPF, taip pat vengdami per daug būti kaitriausioje dienos saulėje.

Saulės poveikis plaukams

Visi žinome, kaip svarbu karštomis ir ilgomis vasaros dienomis ant odos reikia tepti apsauginį kremą nuo saulės, kad išvengtume jos pažeidimų. Bet ar žinojote, kad saulė kaip ir odai, taip pat gali pakenkti ir jūsų plaukams? Saulės žala gali pasireikšti spalvos pokyčiais, sausomis ir trapiomis sruogomis, lūžinėjančiais ar skilinėjančiais galiukais, plonėjimu ir garbanojimusi. Pažeisti plaukai atrodo ir atrodo sausi, yra nevaldomi ir neišlaiko garbanų ar šukuosenos. Pažeisti plaukai taip pat paprastai greitai džiūsta. Svarbu suprasti, kad nuo to kenčia ir nedažyti plaukai. Jei plaukai ilgai būna saulėje, UV spinduliai išsausina juos ir pažeidžia paprastai glotnią plauko kutikulę, arba išorinį plauko stiebo sluoksnį.

Pažeidimų rizika

Nesvarbu, kokia plaukų spalva ar tekstūra, saulė daro įtaką visiems plaukams. Tačiau jūsų plaukai ypač pažeidžiami saulės, jei jie ploni arba šviesūs. Plonesni ir šviesesni plaukai neturi storio ar pigmento, kuris apsaugotų juos nuo saulės spindulių, o tamsesni ir šiurkštesni plaukai paprastai yra riebesni, todėl jų storis, tamsesnė spalva ir riebalinis sluoksnis padeda juos apsaugoti. Jūsų plaukai taip pat yra labiau pažeidžiami saulės, jei turite plonus, plokščius ar tankiai susuktus plaukus. Saulės spinduliai plaukus veikia labai panašiai kaip baliklis. Baliklis reaguoja su plaukų melaninu ir negrįžtama chemine reakcija pašalina spalvą. Baliklis taip pat pažeidžia plauko kutikulę ir baltymą, kuris vadinamas keratinu. Dėl karštų tiesintuvų ar volelių, chloruoto vandens baseinuose ar šviesinančių plaukų plaukai gali tapti labiau pažeidžiami vasaros karščio ir saulės keliamo streso. Visa tai pažeidžia plaukų keratiną. Pažeistas baltymas tada leidžia saulei ir karščiui lengviau prasiskverbti į plauką ir dėl to plaukų sruoga tampa trapi.

Plaukiojimo įtaka

Plaukimas taip pat žaloja plaukus. Plaukiojant baseine chloras iš jūsų plaukų atima natūralius apsauginius aliejus. Jei esate šviesiaplaukiai, jūsų plaukai gali įgauti žalsvą atspalvį. Taip atsitinka dėl vario molekulių ir kitų baseino cheminių medžiagų, kurios jungiasi su plaukų stiebe esančiais baltymais. Plaukiojant jūroje ar vandenyne, plaukai veikiami šiek tiek kitaip. Sūriame vandenyje esantis didelis druskos kiekis ištraukia vandenį iš plaukų ir odos. Galų gale mūsų pirštai tampa susiraukšlėję, o plaukai – išsausėję.

Apsaugos priemonės

Ką daryti, jei vasarą norite būti lauke, bet nenorite, kad jūsų plaukai taptų nevaldomu šiaudų kuokštu? Štai keletas būdų, kaip apsaugoti savo žvilgančias kasas.

  • Apvyniokite plaukus skara, dėvėkite plačiabrylę skrybėlę arba prisidenkite skėčiu.
  • Venkite tiesioginių saulės spindulių pačiame saulės įkarštyje, visai kaip saugant savo odą. Jei einate pasivaikščioti, verčiau tai darykite anksti ryte arba vėlai vakare, kai saulė ne tokia intensyvi.
  • Jei maudotės chloruotame baseine, dėvėkite plaukimo kepuraitę arba susukite plaukus į aukštą kuodą, kad vanduo kuo mažiau liestų plaukus.
  • Jei plaukus sušlapinote, įsitikinkite, kad baseino vandenį, kuriame yra cheminių medžiagų, pavyzdžiui, chloro, išplaunate švariu vandeniu.
  • Naudokite SPF priemonę, skirtą apsaugoti plaukus nuo kenksmingų spindulių.
  • Naudokite plaukų produktus ir kondicionierius, tinkamus jūsų plaukų spalvai ir tipui. Pavyzdžiui, jei jūsų plaukai ploni, ieškokite apimties suteikiančių priemonių.

Kas vyksta viduje?

Kalbant apie odos bei plaukų rūpinimąsi išoriškai, labai svarbu nepamiršti ir to, kas vyksta mūsų organizmo viduje. Odos ir plaukų sveikatos srityje karaliauja kolagenas. Apskritai jis yra vienas svarbiausių žmogaus organizmo baltymų. Jis atsakingas už sveikus sąnarius ir odos elastingumą, t. y. tamprumą. Jo yra kauluose, raumenyse ir kraujyje, jis sudaro tris ketvirtadalius odos ir trečdalį kūno baltymų. Iš tiesų, kai organizmas pradeda lėčiau gaminti natūralų kolageną, viskas ima nykti: atsiranda raukšlių, plaukai tampa blyškūs ir trapūs, padidėja sąnarių skausmas. Teigiama, kad dėl didelės baltymo svarbos kolageno papildų vartojimas yra gera idėja ištisus metus. Vis dėlto kolagenas ypač svarbus vasarą. Su amžiumi esamas kolagenas suyra, todėl organizmui sunkiau jo pasigaminti daugiau. Todėl daugelis žmonių griebiasi kolageno papildų. Šie papildai paprastai yra milteliai, tačiau yra ir kapsulių bei skystų papildų. Kolagenas taip pat gaminamas natūraliai organizme, derinant aminorūgštis – maiste esančių baltymų sudedamąsias dalis. Kad pasigamintų kolageno, jūsų organizmui reikia:

  • prolino: jo yra kiaušinių baltymuose, piene, kopūstuose, grybuose ir šparaguose;
  • glicino: jo yra kiaulienos odoje, vištienos odoje, želatinoje ir įvairiuose kituose baltyminguose maisto produktuose;
  • vitamino C: jo yra citrusiniuose vaisiuose ir paprikose;
  • cinko: jo yra jautienoje, ėrienoje, kiaulienoje, vėžiagyviuose, avinžirniuose, lęšiuose, pupelėse, piene, sūryje ir įvairiuose riešutuose bei sėklose;
  • vario: jo yra organinėje mėsoje, kakavos milteliuose, anakardžių riešutuose, sezamo sėklose ir lęšiuose.

Kolagenas vasarą

Pagrindinė vasaros problema yra ta, kad dėl saulės poveikio padaugėja odos pažeidimų. Nors saulė ir daro daug svarbių ir gerų dalykų mūsų kūnui ir protui, ji taip pat kenkia mūsų odai ir plaukams. Net ir naudojant apsaugos nuo saulės priemones, ilgai veikiant vasaros spinduliams gali atsirasti daugiau raukšlių ir padidėti odos spalvos pokyčiai. Dėl to vasaros saulėje greičiau dehidratuojame, o tai turi įtakos visoms mūsų kūno sritims. Akivaizdu, kad šiuo atveju svarbu išlikti hidratuotam, tačiau įrodyta, kad didesnis kolageno kiekis organizme pagerina odos elastingumą ir drėkinimą.

Kolageno nauda odai

Mažina raukšles

Dėl saulės poveikio, taršos, blogos sveikatos ir senėjimo odoje gali sumažėti kolageno kiekis. Sumažėjus kolageno kiekiui, aplink burną ir akis ima ryškėti smulkios linijos ir raukšlės. Kolageno produktai ir papildai gali padėti išvengti šių senėjimo požymių ir ilgiau išlaikyti odą elastingą ir lygią.

Pagerina odos tonusą

Kolagene esančios aminorūgštys padeda palaikyti odos lygumą, tolygumą ir sveikatą. Norint pagerinti netolygų veido atspalvį, kolagenas yra tinkamas sprendimas.

Padeda gyti randams

Kolageno aminorūgštys taip pat gali padėti sumažinti tamsių dėmių ir randų, atsiradusių dėl spuogų ar kitų odos problemų, išvaizdą. Nustatyta, kad kolageno papildai skatina sveikų audinių formavimąsi, o tai pagreitina gijimo procesą, todėl oda gali greičiau natūraliai atsistatyti.

Drėkina

Dėl senėjimo ar aplinkos veiksnių netekus kolageno, oda gali būti sausa ir pleiskanoti. Grąžindami kolageną į odą, galite suteikti odai drėgmės, kurios jai reikia, kad ji išliktų lygi, švelni ir švytinti.

Stangrina ir tonizuoja odą

Kremai ir kitos odos priemonės, kurių sudėtyje yra kolageno, padeda pagerinti išorinį odos sluoksnį, o spartesnė natūrali kolageno gamyba padidina kolageno kiekį gilesniame lygmenyje (dermoje). Derma yra atsakinga už odos stangrumą ir stangrumą, todėl kuo daugiau kolageno pateks į šį lygmenį, tuo geriau atrodys jūsų oda.

Kolageno nauda plaukams

Plaukų slinkimas

Reikalingo kolageno kiekio organizme palaikymas stiprina plaukus, todėl natūraliai, jie ima mažiau slinkti. Galiausiai tai priveda ir prie plaukų apimties didinimo, kas yra daugelio iš mūsų svajonė.

Žili plaukai

Kolagenas gali padėti sumažinti žilų plaukų atsiradimą, nes palaiko sveiką plaukų folikulo (kuriame gaminasi pigmentas, suteikiantis plaukams spalvą) struktūrą. Kai kolageno kremai ar geliai tepami tiesiai ant galvos odos, žili plaukai gali atrodyti tamsesni ir ne tokie sausi.

Plaukų galiukų skilinėjimas ir lūžinėjimas

Įrodyta, kad kolagenas labai veiksmingai gydo sausus, lūžinėjančius plaukus. Didesnis kolageno kiekis organizme gali padėti atkurti skilinėjančius plaukų galiukus ir palaikyti sveiką plaukų drėkinimo lygį.

Natūralios alternatyvos

Kolageno papildų poveikis vis dar tiriamas ir diskutuojamas. Užuot pirkę šių papildų, visada galite padėti savo organizmui natūraliai pasigaminti daugiau kolageno užtikrindami, kad jūsų mityboje būtų daug sveikų maisto produktų. Kad susidarytų kolagenas, jūsų organizmas amino rūgštis gliciną ir proliną kartu su kitomis amino rūgštimis, įskaitant vitaminą C, cinką ir varį. Padėti organizmui gaminti daugiau kolageno galite valgydami daug glicino ir prolino turinčio maisto, pavyzdžiui, vištienos, jautienos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių ir pupelių. Kad gautumėte vitamino C, cinko ir vario, taip pat turėtumėte būtinai valgyti tokių maisto produktų kaip citrusiniai vaisiai, pomidorai, lapiniai žalumynai, vėžiagyviai, riešutai ir neskaldyti grūdai. Patarimas: pats patogiausias ir greičiausias būdas gauti šias reikalingas medžiagas dienos eigoje – Daily Spoon ritualas Hair. Tiesa, prie natūralių alternatyvų odos sveikatai rekomenduojami ir matcha milteliai, kurie lengvai taps jūsų kiekvienos naudos rutina, o nauda gyvenimo kokybei atsiskleis ne tik švytėti pradėjusia oda, bet ir geresniu susikaupimu bei pastoviu energijos lygiu.

Bendruomenė

Daugiau straipsnių