Visų pirma svarbu įsidėmėti, kad storų ir plonų plaukų priežiūra skiriasi. Nacionalinio biotechnologijų informacinio centro (NCBI) tinklalapyje rašoma [1], kad labai ploni plaukai gali būti gerokai trapesni nei kitų tipų, o kai identifikuojate, kad turite būtent plonus plaukus, priežiūros rutina turėtų jei ne kardinaliai, tai bent jau tikrai stipriai pasikeisti.
Beje, sąvoka „ploni plaukai“ reiškia, kad patys plaukeliai yra ploni, tačiau tai gali reikšti, kad plaukai yra normalaus storio, tačiau stipriai išretėję dėl patologinio slinkimo, tad ir gydymo būdai gali būti skirtingi.
Siekiant tinkamai prižiūrėti plaukus, kurie stipriai nualinti, svarbiausias prioritetas – kova su pažeidimais ir galiukų skilinėjimo prevencija.
Taigi, kokia plonų plaukų priežiūros rutina būtų tinkamiausia bei kokių taisyklių pravartu laikytis, jei jūsų ploni plaukai?
Ploni plaukai: pagrindinės priežastys
Plaukų apimtį lemia kelios skirtingos priežastys:
1. Genetika
Polinkį turėti plonus plaukus gali nulemti genetiniai veiksniai, t. y. juos tiesiog paveldime, o tai reiškia, kad kažką pakeisti bus sudėtinga. Kaip pastorinti plaukus tokiu atveju? Belieka vartoti vitaminus bei įdėti pastangų, kad plaukai vizualiai atrodytų vešlesni, pasistengti juos pakelti nuo šaknų. [2]
2. Stresas
Dažna problema, kuri vargina moteris, ypač sulaukusias 30–40 m. [3] – tai telogeninis plaukų slinkimas.
Plaukai pradeda slinkti dėl per ankstyvo perėjimo į poilsio fazę. Dėl to jie labai išretėja, o tam tikrose galvos srityse netgi nuplinkama. Tiesa, visiškai normalu per dieną netekti iki 50–100 plaukų: tai nėra laikoma slinkimu.
3. Plaukų pažeidimai
Jei plaukai yra pažeisti šviesinimo, plaukų dažų, plaukų formavimo prietaisų, cheminių procedūrų ar visų šių žalingų veiksnių derinio, tai gali nulemti plaukų lūžinėjimą, kuris ilgainiui pasireikš ir plaukų slinkimu. Pažeistas plaukas laikui bėgant nustoja funkcionuoti.
Silpni, ploni plaukai: ką daryti? Toliau straipsnyje nagrinėsime, ko gali imtis žmonės, plonus plaukus paveldėję ar pažeidę agresyviomis procedūromis ar priemonėmis.
Dėl plaukų slinkimo jau reikėtų pasitarti su gydytoju dermatologu: jis ne tik padės pasirinkti tinkamas priemones, bet ir pastebėjęs poreikį skirs vaistinių preparatų nuo plaukų slinkimo.
Žinoma, ir intensyviai slenkant plaukams padės toliau straipsnyje aprašomos priemonės, tačiau greta jų reikia intensyvesnio gydymo.
Plonų plaukų priežiūra: tinkamos priemonės ir procedūros
1. Plaukų kosmetika
Pakaitomis naudokite sausą šampūną. Poreikis dažniau plauti plaukus – savaime suprantamas, tačiau tokiam norui bent kartais pasistenkite atsispirti: dažnas plovimas tik dar labiau sausina plaukus, plaukai atrodys negyvi, mažiau žvilgės.
Optimalu galvą trinkti ne dažniau nei 2–3 kartus per savaitę. Tačiau jeigu galvos oda yra riebi arba bene kasdien sportuojate ir gausiai prakaituojate, galvą norėsis plauti dažniau.
Taigi, tokiu atveju pagelbėti gali sausas šampūnas, kuris ne tik sugeria riebalų perteklių, bet ir suteikia plaukams apimties.
Jei jūsų labai ploni plaukai, atkreipkite dėmesį į tinkamą kondicionieriaus naudojimą. Labai svarbu išmokti tinkamai naudoti plaukų kondicionierių: jį tepkite bent 10 cm nuo šaknų, t. y. tik plaukų vidurį ir galiukus. Jei kondicionierių aplikuosite ant šaknų, plaukai gali apsunkti ir atrodyti riebūs. Kuo jie labiau apsunkinami, tuo labiau priglunda prie šaknų ir tik atrodo dar plonesni.
2. Naminės priemonės, padedančios storinti, tankinti plaukus
Padėti pastorinti plaukus gali ir tam tikros natūralios priemonės. Dažniausiai rekomenduojamų sąraše yra:
- kiaušinių tryniai;
- alavijų gelis;
- avokadai;
- alyvuogių aliejus;
- ricinų aliejus;
- kokosų aliejus;
- rozmarinų eterinis aliejus ir kt.
Iš šių produktų ir jų derinių daromos plaukų kaukės.
Daugiau patarimų, kaip sustiprinti plaukus namų sąlygomis, rasite čia.
3. Maisto papildai – ideali plonų plaukų priežiūra iš vidaus
Tikriausiai straipsniuose apie plaukų priežiūrą jau ne kartą minėjome, kad norint turėti gražius, storus plaukus, juos reikia stiprinti iš vidaus, ne vien tik iš išorės. Taigi, tam idealiai tinka specialiai plaukams subalansuoti maisto papildai.
Atrodytų, protingas sprendimas – vartoti paprasčiausius multivitaminus, tačiau atsitiktinai įsigytų papildų pakuotė laukiamos naudos, ypač norint sustiprinti plaukus, gali taip ir neatnešti.
Taigi, siūlome rinktis su biochemijos mokslų daktare specialiai plaukams stiprinti kurtą „Daily Spoon Hair“ ritualą. Jame gausu pačių svarbiausių medžiagų plaukams: B grupės vitaminų, cinko, vario, seleno, keratino, aminorūgščių ir kt.
Visos šios medžiagos palaiko normalią plaukų būklę, elastingumą, apsaugo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos bei pamaitina iš vidaus – to ir reikia, kad plaukai augtų stipresni.
4. Galvos odos masažas ir visos susijusios procedūros – mezoterapija, mikroadatų sistemos ir kt.
2016 m. atliktame moksliniame tyrime [4] nustatyta, kad galvos masažas gali padėti pastorinti plaukus, tačiau masažai turi būti reguliarūs ir ilgalaikiai (t. y. trukti bent apie 24 sav.).
Puikiai kraujotaką pagerinti padeda mikroadatėlių sistema. Specialus volelis, ant kurio paviršiaus gausu adatėlių, gerai skysta oda. Adatėlės padaro mikrodūrius (tiesa, neskausmingus): tokiu būdu skatinama kolageno ir elastino gamyba. Specialus volelis stimuliuoja plaukus ten, kur jie labiausiai išslinkę.
Taip pat su tokio tipo pagalbinėmis priemonėmis žymiai efektyviau pasisavinamos kosmetikos ir natūralios vertingosios medžiagos.
5. Tinkama šukuosena
Netinkama šukuosena gali tik dar labiau paryškinti plaukų plonumą. Plonų plaukų savininkėms visuomet labiau tinka trumpesni kirpimai, sukuriantys tankumo iliuziją.
Taip pat venkite plaukus tiesinti, o jeigu jie tiesūs – juos garbanokite, banguokite: banguotos tekstūros plaukai atrodo storesni, neprisiploja prie pakaušio, labiau pakyla nuo šaknų.
Daugiau patarimų apie plaukų priežiūrą rasite mūsų tinklaraštyje, o ritualo „Hair“ rinkinį šiandien kviečiame išbandyti už ypatingą kainą.
Šaltiniai: