Sausi plaukai: kaip juos sėkmingai atgaivinti? | Daily Spoon
Eiti prie turinio
BENDRUOMENĖS PRAŠYMU – RIBOTO LEIDIMO VANILINĖ MATCHA GRĮŽO
Grožio gidas

Sausi plaukai: kaip juos sėkmingai atgaivinti ir prižiūrėti?

Vitaminai ir priemonės sausiems plaukams

Mūsų plaukai sudaryti iš 3 sluoksnių. Jeigu plaukai yra sveiki, natūralūs aliejai, esantys išoriniame jų sluoksnyje, padeda apsaugoti ir vidinius sluoksnius, o sveikos, drėgmės lygį išsaugojusios garbanos nuostabiai blizga. 

Tad žvilgesys, blizgumas yra svarbūs sveikų plaukų požymiai. Plaukams praradus drėgmę, išorinis sluoksnis suyra, plaukai atrodo blankūs, negyvybingi, pažeisti.

Taigi, sausi plaukai – ne tokia ir reta problema. Išsausėję plaukai praranda ne tik žvilgesį, išblunka, bet ir gali pradėti šiauštis, garbanotis, galiukai – šakotis, juos sunkiau formuoti.

Taigi, dėl kokių priežasčių mūsų garbanos praranda žvilgesį ir ką daryti, kad plaukai vėl spindėtų ir būtų lyg šilkiniai?

Kodėl išsausėja plaukai? Lemtingos priežastys 

Plaukai sausėja negaudami arba negebėdami išlaikyti pakankamai drėgmės, o tai nutinka dėl įvairių priežasčių:

  • Aplinkos veiksnių – sauso, karšto ar kaip tik žvarbaus oro;
  • Žalingo vandens poveikio – plaukus išsausina chloruotas, kalkėtas bei sūrus vanduo;
  • Kai kurių ligų, sveikatos problemų, pavyzdžiui, skydliaukės veiklos sutrikimų, anoreksijos ir kt.;
  • Netinkamos priežiūros, kai plaukai per dažnai trenkami, naudojamos netinkamos plaukų priežiūros ir formavimo priemonės;
  • Žalingų procedūrų – plaukų dažymo, cheminio šukavimo;
  • Dažno karštų prietaisų naudojimo – plaukų džiovinimo džiovintuvu, tiesinimo, garbanojimo žnyplėmis ir kt.;
  • Genetinių veiksnių: sausus, besišiaušiančius plaukus tiesiog galime paveldėti.
Vitaminai ir priemonės sausiems plaukams

Kaip atgaivinti sausus plaukus?

Nors patarimas gali pasirodyti kiek neįprastas, bet visų pirma rečiau trinkite galvą. Šampūnas iš plaukų padeda pašalinti nešvarumus ir prakaitą, tačiau kartu išplauna ir riebalus (vadinamąjį sebumą[1])

Šie galvos odos išskiriami aliejai natūraliai kondicionuoja mūsų garbanas, todėl trinkdami galvą per dažnai, patenkame tarsi į užburtą ratą: ir taip sausi plaukai dar labiau išsausėja. 

Tad nepersistenkite ir neplaukite plaukų per dažnai. Daugelio tipų plaukus patariama trinkti iki 3 kartų per savaitę, sausus plaukus užteks plauti ir 1–2 kartus.

Sausų plaukų priežiūra: svarbiausia – pasirinkti tinkamas priemones

Visų pirma naudokite specialiai sausiems plaukams skirtas priemones. Kaip ir garbanotiems, dažytiems ar cheminių procedūrų paveiktiems plaukams, sausiems plaukams gaivinti, drėkinti reikalingos ne atsitiktinės, bet būtent jiems tinkamos priemonės.

Rinkitės priemones, apsaugančias ir nuo karščio bei saulės

Plaukus alina ne tik prietaisai, bet ir UV spinduliai, todėl vasarą patariama naudoti nuo UV spindulių, o žiemą – nuo šalčio, elektrinimosi saugančias priemones. Plaukus reikėtų bandyti formuoti natūraliai ar bent jau sumažinus prietaisų temperatūrą.

2 kartus per savaitę naudokite kaukes

Kaukės – apskritai vienos populiariausių priemonių plaukų priežiūros rutinoje. Tačiau plaukų kaukę naudojant tik kartą per savaitę, galima pašalinti išsausėjimo priežastis, o naudojant 2 kartus – ir atgaivinti, puoselėti. 

Geriausių plaukų kaukių sudėtyje yra baltymų ir medžiagų, atkuriančių keratino ląstelių jungtis – keratino K13 ir bis-aminopropilo diglikolio dimaleato. Šios medžiagos gali plaukus apsaugoti nuo išsausėjimo ir pažeidimų.

Sausi plaukai: natūralios priemonės iš gamtos jiems atgaivinti

Be kaukių, galite naudoti ir drėgmę sulaikančius aliejus. Plaukų šaknys riebaluojasi natūraliai, o štai patiems plaukams būtinas pastiprinimas iš išorės. Norėdami išsaugoti drėgmę plauko viduje, naudokite šiuos aliejus:

  • simondsijų (jojobos);
  • arganų;
  •  alyvuogių;
  • kokosų. Jis drėkina, minkština, padeda atkurti karščio ar saulės pažeistus plaukus. Viename tyrime[2] įrodyta, jog kokosų aliejus puikiai prasiskverbia į vidines plauko struktūras.

Vartokite vitaminus

Tikriausiai daugelis esame girdėję, kad plaukus reikia maitinti, drėkinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Negalime pasikliauti vien tik kosmetika ir aliejukais. Vitaminai tiesiogiai veikia ir plaukų bei nagų būklę. 

Labiausiai plaukus puoselėja vitaminas A, vitaminas C, biotinas (kartais dar vadinamas vitaminu H), geležis, cinkas, varis ir kt. 

Tiesa, svarbu žinoti, kad kompleksiniuose maisto papilduose vitaminai ir mineralai turi būti kruopščiai suderinti: tik taip medžiagos geriausiai pasisavinamos. 

Todėl rekomenduojame išbandyti idealiai subalansuotos sudėties ritualą „Hair“. Jis papildytas keratinu – pagrindine plaukų struktūros statybine medžiaga. 

Be to, ritualo sudėtyje rasite visų būtiniausiųjų mikroelementų, padedančių puoselėti plaukus – cinko, vario, biotino bei seleno, natūralių, veiksmingų medžiagų, kurių poveikis įrodytas tyrimais.

Sausi plaukų galiukai: ką daryti?

Galiausiai, jei plaukų galiukai išsausėjo, pasipūtė, taip pat galite imtis efektyvių priemonių:

  • Reguliariai kirpkite plaukų galiukus. Net jei plaukai nėra itin ilgi, dėl išsišakojusių, išsausėjusių galiukų gali būti sunkiau juos formuoti. Ar pastebėjote, kad pakirpus galiukus plaukai tampa ne tik lygesni, bet ir švelnesni? Taip yra dėl to, kad buvo pašalinta seniausia ir labiausiai sausėjanti plaukų dalis – galiukai.
  • Išbandykite plaukų galiukų serumus ir aliejus. Maroko argano aliejus – bene populiariausia sausų galiukų priežiūros priemonė. Kelis lašelius aliejaus paskirstykite ant plaukų galiukų: jie taps glotnesni, elastingesni.

Taigi, pasirinkę tinkamas priežiūros priemones, plaukus saugodami ir natūraliais būdais stiprindami iš vidaus (pavyzdžiui, vartodami ritualą „Hair“), laikui bėgant pasieksite puikių rezultatų: pastangos tikrai atsipirks su kaupu.

Kaip atsiauginti plaukus

Šaltiniai:

Bendruomenė

Daugiau straipsnių