Slenka plaukai: kokių vitaminų trūksta ir kokių priemonių imtis? - Daily Spoon Slenka plaukai - kokių vitaminų trūksta?
Eiti prie turinio
JAU PREKYBOJE: RAMINANTIS IR ATPALAIDUOJANTIS RITUALAS DE-STRESS
Grožio gidas

Slenka plaukai: kokių vitaminų trūksta ir kokių priemonių imtis?

Slenka plaukai - kokių vitaminų trūksta

Gražūs, stiprūs ir išpuoselėti plaukai – tiek moterų, tiek ir vyrų siekiamybė. Vieni nepriekaištingai atrodančius plaukus tiesiog yra paveldėję, tad rūpinasi jais mažiau, o kitiems tenka labiau pasistengti – plaukai dažnai lūžinėja, slenka, atrodo ploni ir paliegę. 

Visgi, nepaisant plaukų būklės, jais svarbu rūpintis visada, nes plaukai – bendros sveikatos veidrodis. Ne veltui, trūkstant vitaminų organizme, pirmiausia apie tai išduoda ne vien suprastėjusi savijauta, odos būklė, bet ir „pavargusios“ garbanos. 

Tad papasakosime, kokių vitaminų trūksta, kai slenka plaukai, bei kokių priemonių imtis norint koreguoti situaciją.

Plaukų išvaizda nusako jūsų sveikatą

Slenka plaukai - kokių vitaminų trūksta

Plaukai – tiesioginis sveikatos būklės barometras, jų išvaizdą lemia mityba, psichologinė būsena, esamos ligos, vitaminų kiekis organizme ir kt. 

Dažnai viliamasi, kad prastai situacijai pataisyti užteks plaukų kaukės ar serumo. Visgi taip nėra. Plaukai, išoriškai paveikti plaukų šampūno, kondicionieriaus ar kaukės, tikrai kaipmat vėl netaps sveiki ir žvilgantys.

Kuo plaukai yra unikalūs?

  • 1 faktas: galvos plaukai gali augti net iki 6 metų. Per šį laiką plaukas tarsi kaupia informaciją, o vėliau, galutinio gyvavimo ciklo metu, iškrenta. Tad plaukų slinkimas yra normalus reiškinys. Teigiama, jog per dieną žmogui gali išslinkti nuo 50 iki 100 plaukų, ir tai bus visiškai natūralu.
  • 2 faktas: stiprus ir storas žmogaus plaukas gali išlaikyti net iki 300 gramų svorį. 
  • 3 faktas: plaukai gali padėti apsisaugoti nuo UV spindulių.

Plaukai ir vitaminų stygius

Plaukus paprastai veikia tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai. Tačiau tiesa ta, kad pasireiškus vidiniams veiksniams, plaukus atstatyti ir sugrąžinti į pradinę būseną yra kiek sunkiau.

Išoriniai veiksniai, veikiantys plaukus

Plaukus veikiantys išoriniai veiksniai dažnai yra susiję su priežiūros ritualais bei tam tikromis oro sąlygomis. Pavyzdžiui, plaukams labiausiai kenkiantys išoriniai veiksniai yra šie:

  • pernelyg karšta saulė ir UV spinduliai;
  • rūgštingas ir chemikalais persismelkęs lietus;
  • pernelyg žvarbus, šaltas oras;
  • gausus ir labai dažnas plaukų lako ar kitų grožio priemonių naudojimas;
  • nekokybiškų plaukų priemonių naudojimas;
  • plaukų formavimas nenaudojant apsauginių priemonių nuo karščio.

Vidiniai veiksniai, veikiantys plaukus

Vidinių veiksnių, veikiančių plaukus, galima išvardyti ne ką mažiau. Vidiniais veiksniais dažnai galima laikyti šiuos:

  • prasta mityba;
  • nekokybiškas miegas;
  • stresas;
  • ligos ir nusilpęs imunitetas;
  • žalingi įpročiai;
  • hormonų disbalansas.

Įdomu tai, kad daugelis šių veiksnių tokios didelės neigiamos įtakos plaukams neturėtų, jei vitaminų kiekis organizme būtų pakankamas. Taigi, pats laikas apžvelgti, kokių vitaminų atsargas papildyti, kad būtume sveiki ir plaukai apie tai liudytų visam pasauliui.

Kokių vitaminų trūksta slenkantiems plaukams?

Norėdami turėti išpuoselėtus plaukus ir sustabdyti plaukų slinkimą, įsidėmėkite šiuos vitaminus ir pasirūpinkite, kad jų netrūktų nei maiste, nei papilduose. Taigi, plaukams reikalingi vitaminai:

  • Vitaminas A ypač svarbų vaidmenį atlieka visame organizme. Jis naudingas ne tik regai, bet ir apskritai visų organizmo ląstelių auginimui. Vitaminas A, priklausomai nuo dozės, reguliuoja plaukų folikulų kamienines ląsteles bei daro įtaką plaukų ciklui.
  • B grupės vitaminai, kuriems priklauso vitaminai B2, B5, B6, B7 ir B12, skatina plaukų augimą. Šie vitaminai atsakingi už plaukų regeneraciją, pasišiaušusių plaukų žvynelių sutramdymą, plaukų maitinimą. Nustatyta, kad plaukai slinkti pradeda trūkstant vitamino B7 (biotino).
  • Vitaminas C yra atsakingas už kolageno sintezę bei plaukų apsaugą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Dėl vitamino C plaukų šaknys tampa mažiau pažeidžiamos, o plaukai sensta lėčiau, greičiau auga ir svarbiausia – mažiau slenka. Jei plaukai slenka dėl geležies trūkumo, labai svarbu kartu vartoti ir vitaminą C.V
  • itaminas D turi įtakos spartesniam plaukų augimui ir plaukų folikulų formavimuisi. Tai grindžiama tuo, kad žmonėms, kuriems trūksta vitamino D, pastebimas pagausėjęs plaukų slinkimas. Tiesa, reikia išsamesnių tyrimų, įrodančių vitamino D vartojimo naudą stabdant plaukų slinkimą.
  • Vitaminas E ir omega-3 bei omega-6 riebalų rūgštys veikia kaip antioksidantai, kurie skatina kolageno gamybą bei yra tarsi plaukų statybinė medžiaga. Pavyzdžiui, vitaminas E prisideda prie plaukų apsaugos nuo žalingo UV poveikio, sumažina plaukų galiukų šakojimąsi bei prisideda prie padidėjusios plaukų apimties ir ilgio. Tyrime atskleista, kad 6 mėnesius vartojant omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštis, veiksmingai kovojama su plaukų slinkimu, plaukai tapo tankesni.

Kokie papildai su reikiamais vitaminais gali padėti jūsų plaukams?

Vitaminai plaukams

Tam, kad plaukai mažiau slinktų bei atrodytų gyvybingesni, specialiai sukurtas „Hair“ ritualas

Gaivaus juodųjų serbentų skonio, praturtintas keratinu, biotinu, cinku, variu, selenu, aminorūgštimis ir mineralais mišinys gali padėti puoselėti plaukus ir aprūpinti juos reikalingiausiomis maistinėmis medžiagomis.

O jeigu ir jūs svajojate apie stiprius, vešlius bei žvilgančius plaukus, išbandykite „Daily Spoon“ bestselerį – „Hair“ juodųjų serbentų ritualą, sukurtą žmonėms, kovojantiems su plaukų negandomis.

Šaltiniai:

Bendruomenė

Daugiau straipsnių