Natūralūs būdai savijautai pagerinti - Daily Spoon
Eiti prie turinio
JAU PREKYBOJE: RAMINANTIS IR ATPALAIDUOJANTIS RITUALAS DE-STRESS
Pagalba žarnynui
Sportas

Natūralūs būdai savijautai pagerinti

Natūralūs būdai savijautai pagerinti

Kiekvienas esame susidūrę su įvairiais organizmo skausmais, kurie varo iš proto. Neturėdami reikiamų vaistų arba nenorėdami iškart jų vartoti, neriame į paieškos sistemą internete: „ką valgyti, kai skauda skrandį”, „kaip sumažinti galvos skausmą natūraliais būdais”, „ką daryti, jei koją traukia mėšlungis” ir t. t. Kaip ir visi galime suprasti, skirtingoms problemoms – skirtingi ir sprendimo būdai. Neretai tam tikri maisto produktai ar naudingų įpročių išvystymas gali pagerinti prastą savijautą, o kartais net padėti visiškai išspręsti atsiradusią problemą, panaikinti jaučiamus ar matomus nemalonius simptomus. Kadangi vienos iš dažniausiai kamuojančių problemų yra skrandžio ir galvos skausmai bei mėšlungio sutrauktas raumuo, pateikiame keletą patarimų, kaip erzinančius simptomus sumažinti.

Pradėkime nuo skrandžio

Iš pradžių, kol dar ne per vėlu, reikėtų suvokti, kad skrandžiu, kaip ir kitais organais, reikia susirūpinti ne tik problemai pasirodžius, tačiau nuolat. Ir tam nebūtina pirkti krūvos papildų, kurie padės arba ne – imkitės prevencinių priemonių, kad palaikyti sklandžią šio organo veiklą:

  • Vartokite pakankamai skysčių – visiems organizme vykstantiems procesams tai yra svarbu. Remiantis mokslininkų atliktais tarptautiniais tyrimais, moterims rekomenduojama per dieną išgerti maždaug 2,7 litrus, o vyrams maždaug 3,7 litrus vandens. Norėdami žinoti tikslesnį vandens kiekį, kurį reikėtų išgerti pagal esamą kūno svorį, galite pasiskaičiuoti patys: svoris kilogramais padaugintas iš 0,033. Gautas atsakymas parodys, kiek litrų vandens per dieną jums yra rekomenduojama išgerti. Pavyzdžiui, jei sveriate 58 kilogramus, tai šį skaičių padauginate iš 0,33 ir gaunate, kad per dieną rekomenduojamas išgerti vandens kiekis yra 1,914 litro.
  • Išbandykite Daily Spoon mišinuką Žarnynui. Natūrali ir minimalistinė šio mišinuko formulė palepins žarnyno ir virškinimo veiklą skaidulomis, liofilizuotomis daržovėmis, omega 3 rūgštimis ir prebiotikais. Be to, sklandesnis virškinimo procesas sumažins pilvo pūtimą.
  • Stenkitės vartoti šiltą maistą – šiltas maistas yra lengviau virškinamas, kadangi tokiu atveju, kūnui maisto nereikia šildyti pačiam. Svarbu pabrėžti, kad maistas neturi būti per karštas, o geriausia temperatūra turi būti maloni maisto valgymui.
  • Nevartokite skysčių su maistu – šis patarimas negalioja sriuboms ir kitiems panašiems patiekalams, reikia stengtis negerti skysčių papildomai prie patiekalų: vandens, sulčių ar limonadų kartu su salotomis, kepsniais ar kitais patiekalais. Atsigerti reikėtų valandą prieš valgį arba valandą po, kad netrukdytumėte virškinimo proceso. Vis dėlto, nors ir nerekomenduojama nuolat užsigerti, kartu su maistu galima vartoti pieną, išrūgas ar daržovių sultinį.
  • Valgydami neskubėkite – svarbu užtikrinti, kad valgydami tikrai gerai sukramtote maistą, mat blogai sukramtytas jis daug sunkiau virškinamas. Čia kalbama ne tik apie kramtymą, tačiau ir apie tolygesnę apkrovą skrandžiui valgant lėtai – vienu patiekalu turėtumėte mėgautis bent 30 minučių.
  • Nepersivalgyte – Šios auksinės mitybos taisyklės laikymasis gali labai padėti skrandžiui. Sunku susilaikyti ir nežinote, kada sustoti, o persivalgymą pajuntate tik, kai jau būna per vėlu? Tai ženklas, kad valgote per greitai. Sureguliavus normalų valgymo greitį laiku pajausite sotumo jausmą. Jei bus lengviau orientuotis, patariame, kad pavalgę pakiltumėte nuo stalo ne tuomet, kai jau daugiau nebesuvalgote, bet tada, kai nėra sunkumo jausmo pilve ir atrodo, kad dar galėtumėte šiek tiek suvalgyti.
  • Venkite valgio prieš miegą – vakarienė turėtų būti lengviausias dienos patiekalas, kadangi prieš naktį organizmo nereikia apkrauti sunkiais virškinimo procesais. Be to, lengvumo jausmas pilve pagerins miego kokybę. Stenkitės prieš miegą nevalgyti bent 2-3 valandas.
  • Venkite tonizuojančių ar gazuotų gėrimų – kava, juoda arbata, energetiniai gėrimai ar įvairūs gazuoti limonadai didelės naudos skrandžiui tikrai nesuteikia.
  • Venkite stresinių ar jaudulį keliančių situacijų – organizme visi procesai susiję, tad ir čia ne išimtis. Jaučiamos neigiamos emocijos prisideda prie virškinimo sulčių gamybos stabdymo. Būtent todėl prieš svarbų pokalbį ar pristatymą galime jausti, skrandžio skausmus.
  • Aktyviai leiskite laiką – sportas, sportas ir dar kartą, sportas. Tarsi magiškas vaistas padeda daugybei organizmo procesų. Ne išimtis ir virškinimas skrandyje – sportavimas suaktyvina kraujotaką, kuri skatina greičiau vykti visą virškinimo procesą. Ne veltui sakoma, kad pavalgius yra sveika eiti pasivaikščioti, juk taip sujudinate visus procesus virškinamajame trakte.

Skrandžio skausmą didinantys produktai

Vis dėlto, jei jau jaučiate skrandžio skausmus, kyla klausimas, kaip juos palengvinti? Esant skrandžio sutrikimams, rekomenduojame vengti šių maisto produktų:

  • Garstyčių
  • Acto
  • Bulvių
  • Mėsos ir jos produktų
  • Konservuoto maisto (ypač daržovių)
  • Įvairių pieno produktų
  • Aštrių patiekalų
  • Kavos
  • Alkoholio
  • Šaltų gėrimų

Reikėtų pasisaugoti ir, jei tik įmanoma, stengtis nevartoti riebių, aštrių ar rūgščių bei pieno produktų, kurie dar labiau sudirgintų skrandžio pH. Bent kurį laiką stipriau prižiūrėkite savo mitybą ir įtraukite kuo daugiau garuose virtų daržovių bei daržovių sriubų, įvairių vaisių, tokių kaip obuoliai ar kriaušės, vartokite raminančias arbatas, pavyzdžiui, ramunėlių ar pipirmėčių. Svarbu, kad maistas būtų pakankamai sultingas, drėgnas, šiltas ir gerai apdorotas.

Pasikartojantys skrandžio skausmai

Jei skrandžio skausmai jus kankina neretai, būtina nedelsiant kreiptis į specialistus. Atlikus profesionalius tyrimus gydymo įstaigoje gali paaiškėti, kad dažno skrandžio skausmo priežastis yra tam tikrų maisto produktų netoleravimas. Tačiau diagnozė nebūtinai gali būti tokia raminanti, o uždelsta liga gali dar labiau progresuoti. Būtent dėl to būtina kuo greičiau apie kankinančias problemas pasitarti su gydytoju-specialistu.

Galvos skausmas – kaip padėti?

Stengiamės išvengti nuskausminamųjų vaistų, nes nenorime pakenkti savo organizmui. Esame nemažai girdėję, kad dažnas jų vartojimas gali sukelti įvairių problemų, pradedant skrandžio ir virškinimo ir baigiant psichologinėmis. Kiti vengia juos vartoti, kad tik netaptų priklausomi. Iš tikrųjų, norime nuraminti, kad tikrai galima vartoti nuskausminamuosius vaistus taip, kaip rašo ant informacinio lapelio ar taip, kaip rekomenduoja gydytojas ar vaistininkas. Jei skausmas yra tikrai stiprus ar žinote, kad jis tikrai sustiprės ir norite to išvengti, tikrai nelaukite iki paskutinės nepakeliamo skausmo minutės ir išgerkite įsigytą vaistą nuo skausmo. Vis dėlto, vaistai yra sukurti mokslo pagrindu, o mes juo tikime.
Tačiau jei skausmas nėra stiprus, būna retai ir norite pabandyti sau padėti natūraliais būdais, išmėginkite šiuos:

  • Pailsėkite kambaryje, kuriame yra tamsu ar bent prieblanda;
  • Uždėkite šaltus/šiltus (kurie labiau patinka) kompresus ant kaktos ar kaklo (sprando);
  • Atlikite rekomenduojamus galvos taškų masažus;

Vėlgi, jei tokie skausmai yra pasikartojantys, gali būti, kad tai yra migrenos ar kokios kitos rimtos ligos, kurią gali diagnozuoti tik gydytojas, simptomas. Nedelskite ir kreipkitės pagalbos.

Mėšlungio priežastys ir pagalba

Kone kiekvienas esame pajutę staigų raumens traukimą (dažniausiai pasitaiko blauzdų nugarinėje ar pėdų apatinėje dalyse), kuris taip nemaloniai užklumpa pačiu nepatogiausiu metu. Mėšlungis – nevalingas skersaruožių raumenų spazmas, sukeliantis stiprų traukimo ir skausmo jausmą individui. Kas gali sukelti mėšlungį?

  • Prasta kraujotaka – nepakankamai aprūpinami medžiagomis, krauju ar deguonimi tam tikri raumenis.
  • Blogas kraujas – pakitę kraujo tyrimų rodikliai, pavyzdžiui, nukritęs hemoglobino ar geležies lygis. Tai vieni iš svarbiausių rodiklių, kurie turėtų būti optimalūs, norint apsisaugoti nuo netikėto mėšlungio.
  • Blogai veikia raumuo, į kurį turi nutekėti kraujas.

Kokių prevencinių priemonių galima imtis?

  • Kuo daugiau judėti. Tai pats geriausias būdas pagerinti kraujotaką ir ją suaktyvinti, aprūpinti organizmą pakankamu deguonies kiekiu ir kitomis medžiagomis.
  • Atlikti mankštą. Kasdienė mankšta suteiks naudos visam organizmui, be to, tinkamai atliekami tempimo pratimai sumažins raumenų sąstingį.
  • Masažuoti raumenis. Tokiu būdu išjudinsite raumenis, juos atpalaiduosite, tad sumažinta raumenų įtampa pagerins bendrą savijautą.
  • Vartoti magnio papildus. Dažnai iš maisto gaunamų medžiagų nepakanka, tame tarpe ir magnio. Nors tikėtina, kad magnio trūkumas nebus pagrindinė staiga ištikusio mėšlungio priežastis, papildomos jo dozės palengvins raumenų atpalaidavimą dėl jo priešingo veikimo raumenis traukiančiam kalciui.

Ką daryti, jei staiga koją sutraukė mėšlungis?

Užklupus itin stipriam kojos mėšlungiui, sutrauktą raumenį pažnaibyktie, tuomet atsargiai pamasažuokite sutrauktą vietą. Pasistenkite atsigulti, ir pakiškite kažką (pagalvę ar antklodę) po sutraukta koja, kad ši būtų aukščiau už likusį kūną. Ši poza padės užtikrinti tinkamą kraujotaką.

Jei tai įvyko naktį, lėtai atsisėskite, nuleiskite kojas nuo lovos ir padėkite pėdas ant vėsių grindų. Stenkitės atsistoti ir stovėti kuo labiau suglaudus kojas. Po kelių minučių kraujotaka turėtų normalizuotis ir vėl jausitės gerai.

Kitas būdas – suimkite kojos, kurią sutraukė mėšlungis, pirštus ir stenkitės riesti juos į save, taip tempsite sutrauktą blauzdos raumenį ir jį pamažu atpalaiduosite. Kartu stenkitės pamasažuoti blauzdos raumenį.

Bendruomenė

Daugiau straipsnių