Plaukų slinkimas - kaip sustabdyti ir padidinti apimtį? | Daily Spoon

Plaukų grožio paslaptys – kaip sustabdyti plaukų slinkimą ir padidinti apimtį?

Rgs 11, 2024

Gražūs, vešlūs ir išpuoselėti plaukai – kiekvieno siekiamybė. Šiam tikslui dažnai perkami įvairūs šampūnai, kondicionieriai ir kaukės, kurios turėtų sustiprinti plauko struktūrą ir bendrą būklę

Visgi šampūnai, kondicionieriai ir kaukės plaukų grožiui tėra papildomos priežiūros priemonės, kurios veikia tik lokaliai ir ne visada išsprendžia kilusias problemas. Tikrasis plaukų grožis prasideda nuo rūpinimosi savo organizmo veikla, imunitetu, fizine būkle bei bendra savijauta.

Taip, kaip jaučiamės viduje, atspindi ne tik mūsų oda ar energijos lygis, bet ir plaukai. Kuo organizmas stipresnis, tuo mažiau vargina padidėjęs plaukų slinkimas, akivaizdus išretėjimas – plaukai tampa didesnės apimties, stipresni, mažiau lūžinėja, labiau paklūsta juos formuojant. Slenkantys plaukai lieka užmarštyje.

Tad kaip įminti gražių plaukų paslaptį? Netrukus papasakosime, kuo svarbūs plaukai ir jų būklė, dėl kokių priežasčių paprastai kankina plaukų slinkimas bei atskleisime, kaip sau padėti, norint turėti vešlias ir stiprias garbanas.

Plaukų apimtis naudojant papildus Hair

Plaukai – itin svarbi kūno dalis

Senovės kultūroje buvo tikima, kad plaukai – „sielos namai“, vaisingumo ir jaunystės simbolis. Taip pat buvo manoma, kad plaukuose užkoduota kūno energija ir jėga, kuri auga tiesiai iš galvos – „dvasinių galių centro“.

Šiandien apie tai kalbama rečiau, nes į plaukus dažniau šiais laikais daugiausiai žvelgiame funkciškai. Šiandien žinome, kad plaukų paskirtis – saugoti galvą nuo šalčio, karščio ir kitų išorinių aplinkos veiksnių. Plaukai skatina prakaito garavimą, užtikrina termoreguliacinius kūno procesus.

Kitiems, žinoma, plaukai taip pat asocijuojasi su grožiu, asmenine saviraiška bei, savaime suprantama, bendra sveikatos būkle.

Kad ir per kokią prizmę žvelgtume bendrą į plaukų paskirtį, rūpinimasis savo plaukais turėtų būti prioritetas. Per dieną gali iškristi apie 100 plaukų, tačiau pastebėjus pagausėjusį plaukų slinkimą kuokštais, vertėtų dėti papildomas pastangas atgaivinti mylimus plaukus.

Kodėl slenka plaukai? Plaukų slinkimo išorinės priežastys

Plaukų slinkimo priežastys gali būti labai įvairios ir kompleksiškos. Kodėl slenka plaukai moterims ir vyrams, atsakyti gali padėti pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių išskyrimas bei analizavimas. Tad pagrindinės plaukų slinkimo priežastys yra šios:

  • išorinių veiksnių sukelti pažeidimai;
  • organizmo problemos ir ligos.

Saulė

Ilgas buvimas saulėje plaukams daro neigiamą įtaką, nes tiesiogiai veikiantys saulės spinduliai pažeidžia plauko folikulus. Kai šie pažeidžiami, plaukas sausėja, gelsvėja, greičiau išslenka.

Jūros vanduo

Lygiai taip pat kaip saulė, taip ir sūrus vanduo turi neigiamos įtakos plaukų sveikatai. Plaukai slenka, kai sūrus vanduo pažeidžia plauką, iš jo ištraukia drėgmę, o tuomet, pažeistas plaukas skilinėja, lūžinėja.

Lietus

Nors senolių išmintis byloja, kad plaukus skalauti lietuje – naudinga – o ir patiems pasivaikščioti lietuje, rodytųsi, yra romantiška, reikėtų būti atsargesniems. Ne tik sūrus, bet ir lietaus vanduo turi įtakos plaukų slinkimui.
Priežastis paprasta – šiandien atmosferoje gausu įvairių nuodingų medžiagų iš fabrikų, kurios sukelia rūgštinius lietus. Lietuje susidarę rūgštiniai junginiai ir kitos nuodingos medžiagos patekusios ant plaukų, juos silpnina, sausina (nuriebalina) ir ilgalaikėje perspektyvoje sukelia plaukų slinkimą.

Šaltis

Nedėvint kepurių ir nenaudojant papildomų plaukų apsaugos priemonių, šaltis taip pat neigiamai veikia plaukus, sutrikdydamas plauko folikulų mitybą. Dėl šios priežasties silpnėja, lūžinėja, slenka plaukai.

Alinančios plaukų procedūros

Kaip vieną iš plaukus silpninančių veiksnių galima įvardinti ir plaukų procedūras: dažymą, šviesinimą, dažną džiovinimą džiovintuvu be papildomos apsaugos nuo karščio.
Dažais, karščiu ir nekokybiškomis priežiūros priemonėmis alinami plaukai sausėja, praranda elastingumą, tad reikėtų arba vengti tokių procedūrų, arba skirti ypatingą dėmesį plauko regeneravimui.

Plaukų slinkimas - priežastys ir prevencija

Plaukų slinkimo priežastys, susijusios su organizmo problemomis

Stresas

Tai – viena dažniausių plaukų slinkimo priežasčių pasaulyje. Kai žmogus patiria emocinį stresą, nerimą, kūnas gamina papildomus kortizolio hormonus, kurie stengiasi padėti organizmui kovoti su „potencialiomis grėsmėmis“.

Dėl kortizolio pertekliaus, jam sąveikaujant su kitais hormonais, plaukai lengviau pereina į „ramybės fazę“, kurios metu plaukai slenka labiausiai.

Taip pat streso metu žmonės dažnai susiduria su niežuliu, kurį patiriant, kasoma galvos oda, o odos pažeidimai taip pat silpnina plaukų folikulus bei skatina plaukų slinkimą.

Ilgalaikėje perspektyvoje streso sukeltas plaukų slinkimas gali būti suvaldytas, tačiau reikia stebėti, kad stresas nepaliktų papildomų komplikacijų ateityje, kurios gali sukelti ilgalaikius plaukų struktūros pažeidimus.

Ligos ir sutrikimai, kaip telogeninis ar anageninis plaukų slinkimas

Telogeninis plaukų slinkimas – viena iš būklių, kurią sukelia:

  • ilgalaikis stresas;
  • hormoniniai pokyčiai (nėštumas, kontraceptikų naudojimas, skydliaukės ligos);
  • netinkama mityba (vitaminų ir maistingų medžiagų trūkumas);
  • vaistų vartojimas (chemoterapija, antidepresantai).

Telogeninis plaukų slinkimas dažnai atpažįstamas iš tokių simptomų, kaip:

  • aktyvus plaukų retėjimas;
  • plaukų linijos pasikeitimas;
  • plaukų slinkimas „kuokštais“ per trumpą laiko tarpą;
  • jautri ir skausminga galvos oda.

Pastebėjus šiuos simptomus, vertėtų susirūpinti plaukų būklės valdymu, kontroliuojant rizikingus veiksnius, turinčius įtakos telogeninio plaukų slinkimo stiprėjimui.

Į juos atsižvelgti svarbu ir dėl to, nes tai dažnai telogeninis plaukų slinkimas gali užklupti ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Tad jei jūsų vaikas susidūrė su plaukų slinkimu ir dažnai internete ieškote informacijos, kodėl vaikui slenka plaukai, telogeninis plaukų slinkimas yra viena dažniausių priežasčių. Jį sukelia stresiniai veiksniai. Su problema dažnai susidorojama jiems praėjus.

Taip pat svarbu žinoti ir apie anageninį plaukų slinkimą. Anageninis plaukų slinkimas – būklė, kuriai įtakos turi toksiniai pažeidimai – uždegiminės galvos odos ligos, onkologinės ligos bei apsinuodijimas aukso, bismuto ar arseno preparatais.

Anageninio plaukų slinkimo metu, nutraukus žalingų veiksnių poveikį, plaukai atauga per 4-6 mėn.

Ką daryti, kai slenka plaukai?

Kai plaukų slinkimas darosi nebepakeliamas ir kelia diskomfortą, pirmiausia vertėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris suteiktų tinkamą gydymo terapiją, atsižvelgiant į plaukų slinkimą sukėlusius veiksnius.

Visgi iki sulaukiant vizito pas gydytoją, yra būdų, kaip sustabdyti plaukų slinkimą namų sąlygomis (liaudiški patarimai). Tai ypač aktualu moteriškosios lyties atstovėms, nes plaukų slinkimas moterims asocijuojasi su grožio praradimu, kelia kompleksus ir neleidžia gyventi pilnavertiškai.

Gydymas ricinos aliejumi

Ricinos aliejus dažnai giriamas, kaip plaukų augimą skatinanti ir šaknis stiprinanti priemonė. Užtenka tepti ricinos aliejumi plaukų šaknis, galvos odą, palikti per naktį ir ryte nuplauti aliejaus likučius drungnu vandeniu. Po ilgo naudojimo, plaukai įgaus apimties, greičiau augs ir daugiau žvilgės.

Galvos masažai

Galvos masažas – ne tik malonus procesas, galintis mažinti stresą (vieną iš plaukų slinkimo veiksnių) procesas, bet ir puiki priemonė gerinant galvos odos kraujotaką. Pagerinus galvos odos kraujotaką, atsinaujina plaukų folikulų augimo veikla.

Užtenka švelniais, sukamaisiais judesiais masažuoti galvos skalpą pirštų pagalvėlėmis apie 5-10 minučių kasdien.

Žolelės nuo plaukų slinkimo

Plaukų puoselėjimui ir gražinimui puikiai tinka ir visų soduose, pievose prie namų augančios, parduotuvėse pardavinėjamos, žolelės. Nuovirai, pagaminti su jomis, turi įtakos plaukų augimui, regeneracijai, stiprinimui ir maitinimui.

Dažniausiai naudojamos žolelės nuo plaukų slinkimo:

  • dilgėlės – jos skatina galvos kraujotakos suaktyvėjimą, sykiu greitinant plaukų augimą ir pleiskanų naikinimą;
  • medetkos ir ramunėlės – šios abi žolelės turi panašų poveikį – minkština plauką, maitina galvos odą ir gydo nuo įvairių odos uždegimų;
  • bazilikas – jo nuoviras padeda lengviau suvaldyti plaukus, juos iššukuoti bei skatina plaukų augimą;
  • šalavijas – šis augalas naikina pleiskanas, stimuliuoja optimalų sebumo išsiskyrimą, ramina sudirgintą galvos odą ir gerina kraujotaką;
  • rozmarinas – vienas populiariausių būdų šiandien stiprinti plaukus – jo nuoviras gerina galvos odos kraujotaką bei dažnai naudojant (purškiant, ar skalaujant plaukus), didina jų apimtį, suteikia blizgesio.

Sveika mityba ir poilsis

Norint, kad plaukai švytėtų sveikata ir grožiu, viena svarbiausių priemonių – sveika mityba ir poilsis.
Kasnakt užtikrinkite sau 6–8 valandų miegą, kurio metu centrinė nervų sistema padeda organizmui atsigauti, pailsėti. Miego metu vyksta genetinių ląstelių regeneracija, sulėtėja senėjimo požymiai (papilkėja oda, raukšlėjasi, atsiranda tamsūs ratilai po akimis, slenka plaukai), kurie paprastai atsiranda, kai stokojame miego ir poilsio.
Norint pagerinti savo miego kokybę:

  • Prieš miegą mažiau naudokitės telefonu – užsiimkite ramia, smegenų papildomai nestimuliuojančia veikla;
  • Susikurkite atpalaiduojančią miego rutiną, kuri prieš atsigulant į lovą, padės atsipalaiduoti – puikiai tinka šilta vonia ar knygos skaitymas;
  • Venkite ryškių šviesų – miegamajame stenkitės laikyti įjungtas šviesas, kurios sukurtų prieblandą ir jaukumą;
  • Prieš miegą nevalgykite saldumynų, aštraus, rūgštaus ir riebaus maisto, kuris gali apsunkinti organizmą ir suprastinti miego kokybę nakties eigoje.

Taip pat puoselėkite sveiką, subalansuotą mitybą. Tam nereikia daug žinių – užtenka suprasti, kad subalansuotoje mityboje svarbiausia proporcingas maistinių medžiagų, tokių, kaip baltymai, riebalai, angliavandeniai, mineralinės medžiagos ir vitaminai, kiekis.

Žinoma, norint pagražinti savo plaukus, į mitybą būtina įtraukti tokius produktus, kuriuose būtų baltymų, amino rūgščių. Produktai, kuriuos verta įtraukti į savo mitybos racioną, norint pagražinti plaukus:

  • kiaušiniai;
  • riebi žuvis (lašiša, skumbrė, silkė ir kt.);
  • braziliški riešutai;
  • fermentinis sūris;
  • grybai;
  • pupelės ir lęšiai.
Papildai nuo plaukų slinkimo Hair

Norint stiprių ir sveikų plaukų – plaukų vitaminai

Daily Spoon „Hair“ ritualas – būtent plaukams sukurtas juodųjų serbentų maisto papildas, praturtintas keratinu ir mineralais, tam, kad jūsų plaukai žvilgėtų grožiu.

Gaivaus skonio maisto papildas yra gausus plaukams reikalingų medžiagų, kaip biotinas ir keratinas, kurie palaiko normalią plaukų būklę, elastingumą, apsaugo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos bei maitina plauką.

Taip pat „Hair“ ritualo sudėtyje esantis keratinas, bambukų, granatų, kvercetino ekstraktai – būtinos medžiagos, norint turėti tobulus plaukus. Taip pat vešlioms garbanoms užtikrinti, rituale gausu cinko, vario, biotino, seleno, aminorūgščių, reikalingų plauko puoselėjimui.

Ir jūs norite turėti stiprius, vešlius bei žvilgančius plaukus? Išbandykite Daily Spoon Hair juodųjų serbentų ritualą, kuris padės įminti nepriekaištingai atrodančių plaukų paslaptį.